Britanijos vyriausybė žada visiems itin spartų plačiajuostį internetą 2015 metais  (16)

Remiantis pirmadienį paskelbtais Britanijos vyriausybės planais, kiekviena bendruomenė Jungtinėje Karalystėje 2015 metais turės galimybę naudotis itin sparčiu plačiajuosčiu internetu, informuoja BBC naujienų tarnyba.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Skelbiama, kad privatus sektorius suteiks prieigą prie plačiajuosčio interneto dviem trečdaliams Britanijos gyventojų. O likusi dalis, kurią daugiausia sudarys provincijos gyventojai, gaus lėšų įrengti „skaitmeninius uostus“ su šviesolaidiniu internetu.

Vyriausybė siekia, kad Didžiojoje Britanijoje veiktų geriausias Europoje plačiajuosčio interneto tinklas. „Pagrindinė priežastis, kodėl mes norime tai padaryti, yra darbo vietos“, – sako kultūros sekretorius Džeremis Hantas (Jeremy Hunt). Jo teigimu, pagrindinė vyriausybės užduotis yra paskatinti privataus sektoriaus investicijas į plačiajuostį internetą. Dž. Hantas kaip pavyzdį pateikė Pietų Korėją, kur visa šalis naudojasi plačiajuosčiu internetu, o 90 proc. plėtros išlaidų sumokėjo privačios kompanijos. Britanijos vyriausybė interneto plėtrai atidėjo 830 mln. svarų sterlingų. Be to, tai svarbus žingsnis išsaugant "britišką" savygarbą - jau šią vasarą Didžiosios Britanijos kultūros sekretorius Jeremy Huntas pranešė siekiantis, kad britai pagaliau pralenktų pagal šviesolaidinį internetą Europoje pirmaujančią Lietuvą.  

Neseniai Britanijoje atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad tik mažiau nei 1 proc. šalies gyventojų naudojasi itin sparčiu plačiajuosčiu internetu, kurio greitis siekia bent jau 24 Mbps.

Aut. teisės: Londono žinios
Londono žinios
(0)
(0)
(0)

Komentarai (16)