Apdovanoti geriausi jaunieji Lietuvos informatikai  (0)

Praėjusį savaitgalį Vilniuje buvo apdovanota apie 200 geriausiai informatikos ir informacinių technologijų konkurse „Bebras 2011“ pasirodžiusių Lietuvos moksleivių ir juos rengusių mokytojų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šiemet aštuntą kartą organizuojamas konkursas sumušė populiarumo rekordus. Konkurse dalyvavo net 19 200 įvairaus amžiaus Lietuvos moksleivių, nuo penktos iki dvyliktos klasės. Lietuvoje sumanytas rengti konkursas šiuo metu vyksta daugiau nei dvidešimtyje pasaulio šalių. „Akivaizdu, koks svarbus informacinių technologijų vaidmuo kasdieniame gyvenime. Tad ugdyti jaunųjų informacinių technologijų specialistų kartą yra būtina. Tik skirdami pakankamai dėmesio ir padrąsindami jaunuosius IT specialistus galėsime ateityje didžiuotis ne vartotojų, o sumanių, kritiškų kūrėjų karta, kuri sugebėtų pati pasiūlyti inovatyvių IT sprendimų“, – sako asociacijos „INFOBALT“ inovacijų vadovas Andrius Plečkaitis. Lietuvoje 2004 m. pirmąkart suorganizuotas informatikos ir informacinių technologijų konkursas „Bebras“ dabar vykdomas ir tokiose šalyse, kaip Austrija, Japonija, Ispanija, Nyderlandai, Prancūzija, Suomija, Šveicarija, Ukraina, Vokietija ir kitos. Įvairių pasaulio valstybių informatikos ir IT mokslininkai kasmet konkursui pateikia per 120 bendrųjų bei devynias visose šalyse vienodas užduotis, kurios palygina skirtingų valstybių moksleivių gebėjimus. Konkursas pagal amžiaus grupes kasmet skirstomas į keturias amžiaus grupes: senjorų, juniorų, kadetų ir benjaminų.

„Tikiuosi, kad konkursas paskatins mūsų moksleivius bei kitų šalių jaunimą naudotis kompiuteriu mąstant, suvokti modernių technologijų teikiamas galimybes bei kritiškai įvertinti jų trūkumus. Konkursu taip pat siekiame parodyti, kaip informatikos mokslas turi būti pateikiamas mokykloje, kad šį jaunieji protai suprastų, suvoktų vaizdžiai ir ugdytų giluminį mąstymą“, – sako tarptautinio konkurso „Bebras“ organizavimo komiteto pirmininkė prof. Valentina Dagienė.

Pasak V. Dagienės, sukurti konkursą paskatino noras supažindinti moksleivius su sudėtingu informatikos pasauliu iš arčiau, giliau: „Kasmet sparčiai augame, konkursas žengia koja kojon su naujausiomis technologijomis ir išradimais. Šių metų konkurse taip pat buvo įtrauktos užduotys apie moksleivių naudojamus socialinius tinklus ir naujausius informacinių technologijų išradimus.“

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: