Kaip „Windows“ pakeitė ir kaip pakeis asmeninius kompiuterius (Video)  (19)

Praėjusį rudenį pasirodė nauja operacinės sistemos „Windows“ versija. Tačiau IT pasaulis per pastaruosius kelerius metus stipriai pasikeitė, tad ar liko jame vietos jau septyniolika metų kompiuteriuose karaliaujantiems „Microsoft“ „langams“?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Praėjusių metų rudenį bendrovė „Microsoft“ išleido „Windows 8“ – naujausią savo kuriamos operacinės sistemos versiją. Taigi tam tikra prasme šiemet „Windows“ sukanka 30 metų, nes 1983-iaisiais tuomet dar visai jauna „Microsoft“ pranešė kurianti naujovišką operacinę sistemą, kuri, pasirodžiusi po dvejų metų, septyniolikai metų įsitvirtino daugelyje pasaulio kompiuterių. Nors jau beveik porą dešimtmečių daugumai vartotojų „Windows“ pavadinimas yra tapęs kompiuterio sinonimu, naujausios, aštuonetu pažymėtos sistemos laukia lemtingas išbandymas – nuo jos sėkmės priklausys ne tik operacinės sistemos ir pačios „Microsoft“, bet ir kompiuterių, kaip juos esame pratę matyti, likimas.

Juk jei „Windows 8“ ištiks tokia nesėkmė, kokia teko 2006-aisiais išleistai „Vistai“, – dar labiau sustiprės nuomonė, kad „Microsoft“ vis labiau silpsta ir atsilieka nuo pagrindinių savo konkurenčių „Apple“, „Google“ bei „Amazon“. Tai būtų didžiulis, nors ir ne mirtinas, smūgis bendrovei, tiek metų dominavusiai informacinių technologijų srityje. Jei naujoji „Windows“ bei joje įgyvendinamos naujovės prigis ir išpopuliarės, tai reikš, kad IT milžinė vis dar turi parako ir sugeba formuoti kompiuterių ateities tendencijas. Pasak Patricko Moorheado, dirbančio technologijų rinkos analitikų kompanijoje „Moor Insights & Strategy“, nuo „Windows 8“ sėkmės priklausys ir ekscentriškojo „Microsoft“ vadovo Steve’o Ballmerio tolesnė karjera.

Tad pažvelkime, kokių naujovių siūlo „Windows 8“, kaip ši operacinė sistema pasikeitė nuo 1985-ųjų bei kokia ateitis laukia vis labiau apsukas lėtinančios „Microsoft“.

Beveik pavėlavusios naujovės

Pirmą kartą įsijungus „Windows 8“ akivaizdu, kad ši operacinė sistema šiek tiek spartesnė ir mažiau reikli kompiuterio galiai. Vis dėlto į akis labiausiai krinta radikali plastinė operacija, kurią patyrė naujieji „langai“: darbalaukyje vietoje įprastų programų paveikslėlių puikuojasi spalvingų stačiakampių juosta, besitęsianti už ekrano ribų. Šie stačiakampiai – tai specialiai perkurtos ir naujajai sistemai pritaikytos programos, kurių langai atrodo ir yra valdomi kitaip, nei esame įpratę. Nebeliko starto meniu, o kitos meniu juostelės pakeitė savo buvimo vietą, tad daugelis vartotojų, įpratusių prie klasikinės išvaizdos, turės iš naujo mokytis daugybės valdymo gudrybių.

Šios naujovės įdiegtos tam, kad naująja operacine sistema būtų patogu naudotis įrenginiuose liečiamaisiais ekranais, tarkime, planšetiniuose kompiuteriuose, – labiausiai ji primena prieš porą metų išleistą „Windows Phone“ operacinę sistemą, skirtą išmaniesiems telefonams. Tačiau po naujaisiais apdarais slypi nedaug pakitusi ir daugeliui pažįstama klasikinė „Windows“ aplinka: išjungus naująją išvaizdą, dirbti galima beveik taip pat, kaip ir su patikimąja „septintuke“.

Šis bandymas išsėdėti vienu metu ant dviejų kėdžių, ko gero, yra pagrindinė „Microsoft“ klaida, mat naujajai aplinkai pritaikytų programų pasirinkimas kol kas mažas, o įsidiegus nepritaikytą programą teks nuolatos grįžti į klasikinę aplinką. Daugelis ankstyvųjų pirkėjų, dirbančių įprastais kompiuteriais, prisipažįsta ilgainiui išjungiantys naująjį „Windows 8“ apvalkalą ir dirbantys klasikinėje aplinkoje, o kiti vartotojai teigia susilaikysiantys nuo naujosios operacinės sistemos įsigijimo.

Regis, čia nepadės nė milijardas dolerių, skirtų reklaminei bei rinkodaros kampanijoms (tai dar vienas ženklas, kokia svarbi „Microsoft“ yra naujoji operacinė sistema). Mat kompiuterių gamintojai gan vangiai rinkai pateikia planšetinius kompiuterius su „Windows 8“, dėl to net ir pati „Microsoft“ sukūrė tokį mobilųjį įrenginį – „Surface“ planšetę.

Vis dėlto daugiausiai vilčių siejama su hibridiniais įrenginiais: tai įprasti nešiojamieji kompiuteriai su liečiamaisiais ekranais, kurie gali būti nuimti arba pasukti taip, kad pavirstų planšetėmis. Pavyzdžiui, tokie gamintojai kaip ASUS išleido net ir atskiras serijas gaminių, pritaikytų būtent „Windows 8“ galimybėms - kalba eina apie tokias serijas kaip ASUS VivoBook X202e, Asus UX31A Zenbook Touch , Asus VivoTab RT TF600T , Asus TAICHI 31 ir pan.

Žemiau - Asus TAICHI galimybes pristatantis reklaminis klipas.

Dauguma tokių įrenginių turėtų pasirodyti šiais metais, tad sprendimą dėl „Windows 8“ sėkmės ar fiasko tenka kuriam laikui atidėti.

Aut. teisės: Veidas.lt
Veidas.lt
(3)
(0)
(0)

Komentarai (19)