Kodėl „Google“ turi „numarinti“ savo „Chrome OS“?  (1)

Operacinė sistema „Google Chrome OS“ buvo sukurta konkuruoti su „Microsoft Windows“ arba bent jau „Linux“. Tačiau net ir „Google“ ne visada viskas sekasi – ši kompanija neturi net kelių procentų rinkos, nors ši debesų kompiuterijos technologijomis pagrįsta operacinė sistema iš pradžių atrodė ganėtinai perspektyvi.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Paprastai „Google“ numarina savo nesėkmingus projektus („iGoogle“, „Google Buzz“ ir kt.). Kodėl turėtų numarinti ir „Chrome OS“, kuria taikėsi į verslo ir švietimo segmentus?

Mes vis dar negalime būti prisijungę prie interneto 24/7

Debesų kompiuterijos technologijos vis dar negali būti naudojamos operacinėms sistemoms. „Chrome OS“ mums pademonstravo, jog mes ne visada galime būti prisijungę prie interneto, o offline režimas šioje operacinėje sistemoje dar nėra pakankamai išvystytas iki patogaus naudojimo lygio.

Programuotojams „Chrome OS“ neįdomi

Programuotojai paprastai taikosi ten, kur yra pelno. Tačiau niekas nėra užsidirbęs pragyvenimui iš „Chrome OS“, todėl šiai operacinei sistemai programų nekuria ne tik didelės kompanijos, tačiau ir paprasti, pavieniai programuotojai.

„Google“ susikoncentravusi į „Android“

„Google“ neturi laiko, noro ir pinigų vienodai vystyti tiek „Chrome“, tiek „Android“ operacinę sistemą, todėl tenka kažkam teikti pirmenybę. Savaime aišku, ta pirmenybė duodama populiaresniam ir daugiau pinigų uždirbančiam produktui, o šiuo atveju tai „Android“.

Nėra gerų produktų su „Chrome OS“

„Chromebook“ rinka nėra perpildyta, o ką jau kalbėti apie tikrai gerus gaminius. Deja, tokių čia iš viso nėra. „Chromebook Pixel“ buvo kažkas į tą pusę, tačiau vis dar nėra idealus gaminys – galingas „Intel“ procesorius ir daug kitų komponentų su šia operacine sistema nebus išnaudotas, o kaina milžiniška. Ką jau kalbėti apie kitus gamintojus – jie iš viso neparodė nieko įspūdingo.

Per didelė konkurencija

„Apple“, „Microsoft“, „Linux“… Konkurentų tiesiog per daug – „Chrome OS“ neturi tokio didelio prekių asortimento kaip „Windows“, o ką jau kalbėti apie programų ar žaidimų skaičių.

„Chromebook Pixel“ nėra tas kompiuteris, kuris gali lygintis su „MacBook“ kompiuteriais ir t. t.

Trumpai tariant – konkurentai jau yra užėmę visas kainų kategorijas – nuo žemiausios, iki aukščiausios ir jie yra žymiai geresni, todėl „Chrome OS“ čia nebelieka vietos.

Bandymų jau buvo ir visi jie nesėkmingi

„Chrome OS“ nėra pirmoji operacinė sistema, pagrįsta debesų technologijomis. Tokių operacinių sistemų jau buvo – „Joli OS“, „EyeOS“ ir t. t. Deja, joms taip pat nepasisekė ir panašu, „Google“ irgi eina nesėkmės link.

„Google“ stengėsi iš visų jėgų

Negalime teigti, jog „Google“ nesistengė vystyti „Chrome OS“ – buvo daromi atnaujinimai, klausomos naudotojų nuomonės, leidžiamos reklamos, bendradarbiaujama su kompiuterių gamintojais, tačiau viskas vis dar juda taip pat sunkiai. Jeigu „Chrome OS“ būtų visiškai nauja operacinė sistema, tikrai galima būtų sakyti, jog viskas nėra blogai. Tačiau šiai operacinei sistemai jau keli metai, o „Google“ vis dar stovi vietoje.

Net ir rinkoms, į kurias buvo susikoncentruota, „Chrome OS“ neįdomi

„Chrome OS“ nuo pat pradžių buvo vystoma kaip operacinė sistema, skirta verslui ir švietimo sistemai. Tačiau pagrindinė problema – net ir šios rinkos visiškai nesidomi „Chrome OS“. Jeigu ši operacinė sistema švietimui yra visai tinkama, tai verslui – tikrai ne. „Google“ viską darė neteisingai jau nuo pat pradžių, būtent todėl ši operacinė sistema šiuo metu yra gilioje duobėje.

Žmonės yra priklausomi nuo „Windows“

„Windows“ užima tokią didelę rinkos dalį, jog mes esame priklausomi nuo šios operacinės sistemos. Ir nors „Apple“, ar „Linux“ operacinės sistemos iš esmės gali atstoti „Windows“, „Chrome OS“ to padaryti negali. Paprasčiausiai trūksta įvairių programų ar elementariausių funkcijų. Ir nors „Google“ bandė pridėti tas funkcijas, tačiau jiems vis dar nepavyko padaryti operacinės sistemos, kuri galėtų atstoti „Windows“.

Visgi „Google“ dar gali pasitaisyti – tiesiog reikia padaryti šią operacinę sistemą tinkamą paprastiems žmonėms ir pasistengti padaryti taip, kad debesų technologijos būtų didelė, bet ne lamiama šios operacinės sistemos dalis.

Aut. teisės: Tinklaraštis "įDebesis"
Tinklaraštis
Autoriai: Erik Murin
(5)
(0)
(0)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: