Karo studijų ekspertas apie Ukrainą: labai kvepia paraku  (6)

Ukrainoje skelbiant apie 300 nužudytų ekstremistų ir 13 žuvusių ukrainiečių, Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos prorektorius mokslui ir studijoms prof. Valdas Rakutis teigia, kad Rusijos nusiteikimas Ukrainos atžvilgiu labai rimtas – esą tos šalies visuomenės palaikymas gali vesti į labai rimtas problemas.


„Kaip pasakyčiau, mes dabar esame prieš 1939 metų rugsėjo 1 dieną, kada užimamos valstybės, teritorijos, kažkokie vyksta rimti konfliktai, bet dar ne karas. Mes kažkur išvakarėse esame. Duok Dieve, kad tai bus krizė“, - „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“ penktadienį sakė V. Rakutis.

„Tos analogijos truputėlį dirbtinos, nes situacija ir laikas kitokie, ir tas pasaulis kitoks. Bet stebint situaciją, labai kvepia paraku“,- pridūrė jis.

Visgi nei Ukraina, nei Rusija nenori įvardinti padėties Ukrainoje karu, nes tai nei vienai šaliai, profesoriaus teigimu, būtų nenaudinga:

„Daiktų įvardijimas vardais priklauso nuo valstybių interesų. Šiuo atveju nei Rusijai, nei Ukrainai žodis „karas“ netinka. Jei tai bus karas, Ukraina jausis per daug silpna, o Rusija – per daug įsipainiojusi į visą šį reikalą. Todėl abi valstybės vengia to žodžio, vadina tuos žmones separatistais, teroristais, bet jokiu būdu nepasako, kad tai yra Rusijos kariai“, - kalbėjo profesorius.

Jo teigimu, toks žaidimas būdingas dar Šaltojo karo metais Korėjos kare, kada ten buvo įsitraukusi daugybė valstybių. V. Rakučio nuomone, savo prigimtimi tokie reiškiniai panašūs į lokalinį, tai yra, kažkuo apribotą, karą.

„Štai pasienyje vyksta kova, ten kovoja iš vienos pusės Rusijos žmonės, iš kitos – Ukrainos, tuo tarpu kituose regionuose viskas tarsi vyksta normaliai, veikia ambasados – tarsi viskas tvarkoje. Šis žaidimas išrastas dar Šaltojo karo metais. Jis leidžia išvengti didelių Pasaulinių karų dėl konfliktų, dėl regionų, kurie negali būti taikiais būdais sureguliuoti“, - kalbėjo V. Rakutis.

Aut. teisės: Žinių Radijas
(21)
(6)
(15)

Komentarai (6)

Susijusios žymos: