BBC One parodė filmą apie darbo sąlygas Apple partnerių gamyklose (Video)  (8)

Kompanija Apple ne kartą buvo gavusi kritikos strėlių dėl darbuotojų teisių pažeidimų gamyklose, kurios priklauso jos partneriams ir yra už JAV ribų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ne kartą buvo kalbėta, kad bus imtasi priemonių sąlygoms gerinti, tačiau TV kanalo BBC One laida „Panorama“ parodė, jog pažeidimų pilna ir šiandien.

Reportaže pasakojama apie daugybę pažeidimų, susijusių su darbo laiko trukme, taip pat kitais veiklos aspektais. Šį kartą dėmesio susilaukė Apple partneris Pegatron – kompanija, kurioje darbuojasi virš 1 mln. žmonių ir kurioje surenkami iPhone 6.

Vienas iš žurnalistų, apsimetęs darbuotoju, pranešė, kad personalas dirbo 18 dienų iš eilės, kiti dirbo po 16 valandų per parą, miegodavo perpildytuose bendrabučiuose. Savo ruožtu, teisės aktai numato 55 darbo valandų per savaitę.

Iš darbuotojų buvo reikalaujama lankyti susirinkimus savaitgaliais (kompensacijos už tai nebuvo mokamos), buvo užfiksuota daugybė atveju, kai dirbti viršvalandžiai.

Niekur nedingo ir vaikų darbas – šį kartą pažeidimai fiksuoti Indonezijoje, kurioje pavojingomis sąlygomis išgaunamas alavas, taip pat naudojamas mobilių įrenginių gamyboje. Pastarąją faktą pripažino ir pati Apple, tačiau ekspertai pripažįsta, kad ką nors pakeisti, esant didelei biurokratijai bei korupcijai, bus labai sunku.

Apple teigia, kad imasi visų priemonių, kovojant su pažeidimais jos partnerių gamyklose, ir kad 93 proc. iš jų jau atitinka reikalavimus dėl darbo savaitės trukmės.

Apple padalinio D. Britanijoje, kurioje buvo parodytas filmas, darbuotojai gavo elektroninį laišką, kuriame buvo neigiami kaltinimai dėl to, jog nesilaikoma anksčiau duotų pažadų kovoti dėl darbuotojų teisių Azijos partnerių gamyklose.

FACEIT.LT – IT Naujienos

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Faceit.lt
(24)
(13)
(11)

Komentarai (8)