Dirbtinio intelekto antausis: jautri „mergaitė“ virto nace ir Obamą išvadino beždžione  (14)

Jungtinių Amerikos Valstijų technologijų milžinė „Microsoft“ sukūrė ir pristatė dirbtiniu intelektu paremtą bendravimo projektą, kurio pagrindinė veikla – savo „Twitter“ profilyje mokytis iš kitų vartotojų ir rašyti įvairaus pobūdžio žinutes.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2016-03-25 Dirbtinio intelekto antausis: jautri „mergaitė“ virto nace ir Obamą išvadino beždžione  (14)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tiesa, praėjus vos parai valandų po startavusio projekto, „Microsoft“ nusprendė dirbtiniu intelektu paremtos merginos „Tay“ paskyrą perprogramuoti Ir tam buvo išties rimta priežastis.

Kaip skelbia užsienio žiniasklaida, „Tay“ mikrotinklaraštyje „Twitter“ turėjo bendrauti kaip paauglė mergina, vartodama paaugliams būdingą žargoną ir puikiai pažinodama tokias šiuolaikines žvaigždes kaip Justinas Bieberis, Taylor Swift ar Kim Kardashian.

Tačiau, praėjus vos keliolikai valandų po „Tay“ paleidimo, jos pranešimai virto iš jaunatviškai nekaltų ir linksmų į grėsmingus ir netgi gąsdinančius. Tokios frazės kaip „išdulkinkite mane“ ar „nekenčiu jūsų visų“ išties neatrodo patraukliai.

Maža to, „Tay“ neliko nuošalyje ir kalbėdama apie politinius įvykius bei pasaulį drebinantį terorizmą. „Tay“ pareiškė, kad „Bushas įvykdė Rugsėjo 11-osios įvykius, o Hitleris būtų padaręs geresnį darbą nei beždžionė, kurią turime dabar. Donaldas Trumpas yra vienintelė mūsų viltis, kurią turime“.

Tokie pareiškimai tiesiog pribloškė ne tik internautus, tačiau ir pačius „Tay“ kūrėjus iš „Microsoft“. Išvydę tokias žinutes programuotojai nedelsdami „Tay“ paskyrą išjungė.

Aut. teisės: alfa.lt
(110)
(6)
(104)

Komentarai (14)