Vyriausybė palaimino SIM kortelių registravimą: skelbiama, kiek tai kainuos ir iki kada reikės viską susitvarkyti  (31)

Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui įpareigoti registruoti išankstinio mokėjimo SIM korteles. Jį pateikusi Vidaus reikalų ministerija tikisi, kad naujovė padėtų kovoti su telefoniniais sukčiais. Toliau įstatymo pataisas svarstys Seimas.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2016-12-08 Vyriausybė palaimino SIM kortelių registravimą: skelbiama, kiek tai kainuos ir iki kada reikės viską susitvarkyti  (31)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Anot vidaus reikalų ministro Tomo Žilinsko, turėtų būti registruojamos ir jau naudojamos kortelės. Dalis mobiliojo ryšio operatorių sako, kad išlaidas, kurias jie patirtų dėl naujosios tvarkos, turi kompensuoti valstybė.

Bendrovės „Tele2“ ir „Bitė Lietuva“ Vyriausybės yra paprašiusios kitų metų biudžete numatyti beveik 9 mln. eurų, kurie būtų skirti padengti jų išlaidas ir investicijas, susijusias su išankstinio mokėjimo SIM kortelių registravimu.

VRM aiškina, kad numatomas išlaidas detalizavusi bendrovė „Tele2“ nurodė, kad jai registracija kainuos 8,3 mln. eurų, tačiau bendrovė esą nurodo tik vieną ir pačią brangiausią registracijos alternatyvą – fizinę registraciją, kuri vyktų bendrovės salonuose ar net siunčiant kurjerius kiekvienam klientui.

„Manome, kad toks modelis yra nepamatuotai neproporcingas ir dirbtinai branginantis registracijos kaštus, nes net nesvarstoma galimybė registraciją atlikti moderniomis elektroninėmis ryšio priemonėmis“, – aiškina ministerija.

Kartu VRM pabrėžia, kad įstatymo projekte numatomas gana ilgas registracijos laikotarpis – iki 2018 metų liepos 1 dienos.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(28)
(28)
(0)

Komentarai (31)