Billas Gatesas ir Warrenas Buffettas teigia, kad sėkmė nėra pinigai - bet tai tada kas?  (15)

Visi nori būti sėkmingais. Tačiau kada žinosite, kad jau pasiekėte sėkmę? Kai apie jus rašys žurnalai? O galbūt, kai sąskaitoje turėsite ženklią sumą pinigų? Billas Gatesas ir Warrenas Buffettas pateikia visai kitokį sėkmės apibrėžimą ir tai neturi nieko bendro su pinigais - tai turėtų įsidėmėti visi jauni žmonės.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jauni žmonės dažnai labai geidžia pinigų ir jų vaikosi. Tačiau augant ir plečiantis jų asmenybėms jie suvokia, kad pinigai tikrai nėra viskas, ko jie nori ir geidžia. Labiausiai jie nori pasiekti sėkmę, tačiau iš šios formulės pašalinus pinigus ją būtų sunku išmatuoti. Billas Gatesas pripažino, kad šiandien sėkmę supranta visai kitaip nei tada, kai buvo jaunas.

Gatesas pripažino, kad dabar jam artimesnė Warreno Buffetto sugalvota sėkmės sąvoką. Pasak Buffetto, gali save laikyti sėkmingu, jei „žmonės, kurie tau rūpi, tave myli“. Gatesas dabar mano, kad tai yra pats geriausias apibrėžimas, kuris aprėpia ne tik asmeninį, bet ir profesinį gyvenimą.

Lengva nuspręsti, kad žmogus yra sėkmingas pagal jo turtus. Tačiau tokia perspektyva yra labai tolima ir neasmeniška. Juk kiekvienas žmogus yra skirtingas, užsiima skirtinga veikla ir sėkmės ieško savo keliais. Pinigų kiekis sąskaitoje negali nusakyti kiekvieno žmogaus situacijos. Tuo tarpu šeimos nariai ir tie, kurie dirba kartu, šį paveikslą mato iš arčiau. Dažnai nuo žmogaus sėkmės priklauso daugybės kitų žmonių padėti, įskaitant darbuotojus, verslo partnerius ir šeimą. Jei jie nuoširdžiai tave mėgsta, tu iš esmės gali save laikyti sėkmingu.

Tačiau Gatesas taip manė ne visada. Anksčiau jis savo sėkmę matavo pagal sau išsikeltus tikslus. Anksčiau jis siekė, kad „Microsoft“ kompiuterius paverstų tikrai asmeniniais, labai efektyviais, patogiais ir maloniais naudoti. Jis kasmet savęs klausdavo, ar per metus pavyko priartėti prie šio tikslo. Tačiau dabar Gatesas suvokia, kad šis tikslas niekada nebus pasiektas, nes kompiuterius ir operacines sistemas galima tobulinti visą amžinybę. Vietoje to Gatesas nori, kad visi „Microsoft“ darbuotojai įvertintų jo indėlį ir jį gerbtų taip, kaip jis gerbia juos.

Warrenas Buffettas, beje, prie šios sąvokos taip pat priėjo ne iš karto. Kadaise jis buvo žinomas kaip atšiaurus investavimo liūtas, kuris nemėgsta labdaros ir perdėtai taupo pinigus. Taupymas, žinoma, nėra būtinai tik blogas bruožas, tačiau Buffettui buvo sunku atsisveikinti su pinigais net mokant atlyginimus. Dabar Buffettas yra filantropas ir labai gerbiamas investavimo rinkos veteranas.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(28)
(2)
(26)

Komentarai (15)