JAV Ginkluotosios pajėgos nori išmanaus nešiojamo prietaiso, kuris greitai identifikuotų užsikrėtusius COVID-19  ()

Kad ir kaip akylai stebėtumėte savo sveikatos būklę, nuo pirmųjų COVID-19 simptomų iki patvirtintos diagnozės neišvengiamai praeis nemažai laiko. Pajusite simptomus, juos įvertinsite namie, susisieksite dėl tyrimo, nuvyksite į tam skirtą vietą, o tada lauksite atsakymų. Jūs galite palaukti, o štai JAV Ginkluotosios pajėgos laukti nenori.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tas laukimas, žinoma, yra normalus dalykas. Patvirtinto COVID-19 gydymo nėra. Gydytojai gali slopinti simptomus, tačiau tik tiek. Jei jaučiate stiprius simptomus, tai jie bus gydomi iš karto vos tik kreipsitės į gydytojus - tyrimai bus atliekami lygiagrečiai. Tačiau jei jaučiami silpni simptomai ir nesate tikras, kas jus kamuoja, tai galite be didesnės baimės laukti testų rezultatų.

Situacija karinėse pajėgose yra kiek kitokia. Kariai yra pratę prie nepatogumų, todėl dažnai net nepastebi mažų savo organizmo siunčiamų signalų. Jie taip pat gyvena visai šalia vienas kito, naudojasi tais pačiais įrankiais, gyvenimo ir poilsio patalpomis. Taigi, kai simptomai sustiprėja, tarnybą atliekantis karys tikriausiai jau bus užkrėtęs nemažai savo tarnybos draugų. Bet kaip išvengti tokių nutikimų?

Pelno nesiekianti korporacija „Medical Technology Enterprise Consortium“ (MTEC), kuri siekia kurti JAV karių sveikatos priežiūrai skirtas technologijas, išplatino pranešimą pramonei, kuriame kompanijos kviečiamos kurti nešiojamos elektronikos prietaisus, kurie galėtų nustatyti, kad žmogus galimai serga COVID-19. Geriausią idėją (lengviausiai sukuriamas prietaisas, galintis atlikti numatytą funkciją) pasiūliusi kompanija gaus iki 25 milijonų dolerių.

Manote, kad tai - beprotybė? Kaip paprastas prietaisas gali aptikti virusą organizme? Na, negali, tačiau to ir nesitikima.

Šis prietaisas, kuris turėtų būti patogus kaip išmanioji apyrankė, stebės pagrindinius organizmo pokyčius. Tarp jų - kūno temperatūra, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas. Prietaisas tokius pokyčius, kaip tikimasi, pastebės greičiau nei pats žmogus. MTEC taip pat norėtų, kad šis įrenginys galėtų molekulinius biožymenis, kurie galėtų perspėti apie susidūrimą su SARS-CoV-2 virusu. Vėlgi, prietaisas nebandys aptikti viruso - greičiau jau jis stengsis pastebėti ankstyva organizmo reakciją į infekciją.

Tokie išmanūs įrenginiai karius anksti perspėtų apie galimą infekciją. Ji būtų patvirtinta rimtesniais diagnostikos metodais. Tai padėtų izoliuoti užsikrėtusiuosius. Dabar - COVID-19, bet ateityje - ir kitomis virusinėmis infekcijomis.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(5)
(1)
(4)

Komentarai ()