Elonas Muskas nebėra turtingiausias pasaulio žmogus - kaip tai įvyko?  ()

Svarbiausios ekonomikos variklis yra lūkesčiai. Todėl įtakingais laikomi žmonės tokiais visada ir tampa. Elonas Muskas, „Tesla Motors“ bei „SpaceX“ kompanijų vadovas, kurį laiką buvo turtingiausiu žmogumi Žemėje, bet dėl kelių žodžių šio titulo neteko.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Svarbu paminėti - turtingiausio žmogaus etiketė šiems žmonėms tikriausiai visiškai nerūpi. Ji nesuteikia jokių papildomų privalumų, kurie nėra pasiekiami turint didžiulį turtą. Muskas netgi yra pasakęs, kad tokios pozicijos jam yra svarbios tik tiek, kiek jos padeda artinti žmoniją prie reguliarių kelionių į Marsą.

Bet Elonas Muskas vis tiek yra verslininkas ir tikimybė pasiekti jo tikslus auga su uždirbamais pinigais. Didelė Musko pinigų dalis yra jo versluose, todėl jų akcijų svyravimai turi įtakos ir jo apytiksliai apskaičiuotai turto vertei. Pirmadienį „Tesla Motors“ akcijų vertė krito 8,6 % - toks kritimas nuo Musko turtų vertinimo nukirpo 15,2 milijardus dolerių. Dabar Musko turtas vertinamas 183 milijardais, o turtingiausio pasaulio žmogaus Jeffo Bezoso - 186,3 milijardais JAV dolerių.

Tas „Tesla Motors“ akcijų vertės kritimas buvo didžiausias per vieną dieną nuo rugsėjo. Antradienio rytą elektromobilių gamintojo akcijų vertė krito dar 6 %, vėliau ėmė augti ar bent jau stabilizavosi. „Tesla Motors“ vertė jau kurį laiką yra laikoma burbulu, nes ji visiškai neatspindi palyginti nedidelių kompanijos pelnų. Tik kas sukėlė tą kritimą?

 

Na, jį sukėlė Elonas Muskas savo „Twitter“ pranešimais. Jis aiškino, kad pinigai yra tik informacija, kuri palengvina ekonominius santykius - taip išvengiame mainų. Kaip ir bet kuris kitas informacijos perdavimas, pinigų perdavimas yra susijęs su klaidomis, bet, kaip mano Muskas, su laiku sistema to išvengs. Tačiau tuomet Muskas pridūrė, kad bictoin bei ethereum vertė iš tikrųjų atrodo aukšta.

 

Ir žodis tapo kūnu - Muskui prasitarus apie aukštą populiariųjų kriptovaliutų vertę ji ėmė kristi. Kartu krito ir su Musko žodžiais visiškai tapatinama „Tesla Motors“ akcijų vertė. Ir ne šiaip sau - „Tesla Motors“ perka bitkoinų už 1,5 milijardus dolerių. Muskas teigė, kad tai buvo ne jo, o kompanijos sprendimas. Bet kuriuo atveju, Musko komentarai apie kriptovaliutas, „Tesla Motors“ bitkoinų pirkimas ir situacija akcijų rinkose sukūrė tobulą situaciją kompanijos vertės kritimui. Rezultatas - Muskas nebėra turtingiausias pasaulio žmogus.

Į aukščiausią turtingiausių žmonių sąrašo poziciją Muskas greičiausiai sugrįš. Naujienos apie artėjančius modelius, kelios naujos nuotraukos ar teigiama prognozė ir akcijos vėl šaus į viršų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(13)
(11)
(2)

Komentarai ()