„iPhone“ gali būti nulaužtas ir be jokių nuorodų paspaudimų - pakako vienos žinutės  (1)

Žurnalistas Benas Hubbardas įprastai yra atsargus. Tačiau 2020 ir 2021 metais į jo „iPhone“ telefoną vis tiek buvo įsilaužta. Kaip? Pakako paprastos žinutės.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Įprastai į telefonus įsilaužiama po to, kai naudotojas paspaudžia į elektroninį laišką įterptą nuorodą arba tiesiog neatsargiai naršo internete. Tačiau Hubbardas savo patirtį apibūdino kitaip - „tarsi būtum apiplėštas vaiduoklio“.

Pakako to, kad į Hubbardo telefoną atkeliautų „iMessage“ žinutė. Jokių nuorodų joje nebuvo - Hubbardui nereikėjo nieko spausti, kad hakeriai gautų prieigą prie jo išmanaus telefono ir potencialiai jautrių duomenų. Žurnalistas kreipėsi į elektroninio saugumo institutą „Citizen Lab“, kur gavo paaiškinimą - įsilaužti į „iPhone“ galima ir paprasta žinute.

Šis metodas, manoma, yra susijęs su liūdnai pagarsėjusia „Pegasus“ programėle, sukurta Izraelyje įsikūrusios bendrovės „NSO Group“. Su šia programine įranga siejama daug asmeninių duomenų problemų, nors kompanija visus kaltinimus neigia. Teigiama, kad Saudo Arabijos valdžia Hubbardo telefoną ir anksčiau bandė pasiekti per „Pegasus“ programėlę.

Hubbardas yra „New York Times“ žurnalistas Artimuosiuose Rytuose, kur jam teko nušviesti ir šiurpius regione vykstančius dalykus. Saudo Arabijos princas Mohammedas bin Salmanas yra siejamas su žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudymu ir Hubbardas apie tai kalbėjo. Jis dažnai kritikuoja Saudo Arabijos valdžią, kuri tokios kritikos ir neigiamo dėmesio apskritai dažnai netoleruoja. Taigi, ir pats Hubbardas neabejoja, kad du kartus į jo telefoną buvo įsilaužta būtent Saudo Arabijos valdžios iniciatyva.

 

„Apple“ reaguoja į naujas grėsmes ir stengiasi bent jau pažadėti geresnę privatumo apsaugą savo telefonų pirkėjams. Tačiau tobulėjant apsaugos priemonėms tobulėja ir įsilaužimų metodai. Lėšų investicijoms netrūksta nei vienai pusei.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(17)
(5)
(12)

Komentarai (1)