Įdomiausi faktai apie antrą didžiausią armiją pasaulyje – Indijos kariuomenę: prestižas, kastos ir teatrinė egzotika (Foto, Video)  (2)

Daugiau nei 1,4 mln. aktyvaus personalo turinti Indijos armija yra antros pagal dydį karinės pajėgos pasaulyje ir turi didžiausią pasaulyje savanorių kariuomenę. Ji taip pat turi trečią pagal dydį gynybos biudžetą pasaulyje – 64 mlrd. USD (2021-22 m.).


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Remiantis 2015 m. „Credit Suisse“ ataskaita, Indijos ginkluotosios pajėgos yra penktos pagal galingumą karinės pajėgos pasaulyje, o 2020 m. „GlobalFirepower“ ataskaitoje jos yra ketvirta galingiausia kariuomenė.

Pristatome įdomiausius faktus apie Indijos armiją.

1. Kastų sistema

Nuo seniausių laikų Indijos visuomenė turėjo griežtą socialinę stratifikaciją, kuri neleidžia visiškai įveikti visų socialinių ir politinių pokyčių, kuriuos Indija išgyveno per ilgus šimtmečius.

Nors šiuolaikinėje Indijoje kastų sistema de jure panaikinta (1950 m. konstitucijoje) ir ji laikoma praeities reliktu, de facto ji galioja. Geriausiai tai matyti kariuomenės pavyzdyje, kur kastų sistema daro gana didelę įtaką karininkų tobulėjimo galimybėms.

Blogiausia, kai kyla konfliktai tarp žemesnės „neliečiamųjų“ kastos ir aukštesnės „kšatrijos“ karių kastos. Aukščiausia vadovybė bando kovoti su tokiu savavališku valdiškumu, tačiau paprastų žmonių lygmenyje kastos vis dar egzistuoja. Kastų sistemos laikymasis tarp pareigūnų Indijoje laikomas korupcijos forma, kuri yra baudžiama pagal įstatymą.

 

2. Teatrinė egzotika

Rytai yra subtilus dalykas. Net jei tai ne visai „rytai“. Dažnai Europos civilizacijos žmonės į Indijos kariuomenę žiūri su tam tikra ironija. Ypač kai jie pamato indų karius pilna apranga, kuri labiau primena karnavalinius kostiumus: ryškius, pūkuotus, spalvingus.

Tačiau už viso šio „teatro“ nereikėtų pamiršti pagrindinio dalyko. Indijos kariuomenė yra antra pagal dydį pasaulyje. Tuo pačiu metu Indija turi milžinišką mobilizavimo išteklių.

3. Viešasis prestižas

Didžioji Indijos visuomenės dalis yra labai skurdi. Šiandien šalyje gyvena daugiau nei 1,3 milijardo žmonių, kurių nemaža dalis yra priversti gyventi žemiau skurdo ribos.

Būtent dėl ​​šios priežasties karinė tarnyba šiandien išlieka viena efektyviausių socialinių kėlimo priemonių. Daugelis einančių tarnauti į kariuomenę svajoja patekti į karininkų korpusą – armijos ir socialinį elitą.

 

Jei vidutinis indas uždirba vidutiniškai 100 USD per mėnesį, tai net jaunesniųjų karininkų atlyginimai gali būti matuojami tūkstančiais. O svarbiausia – karininko tarnybą vilioja garantuotas būstas, kurį karys gauna kartu su leitenanto antpečiais. Ateityje pareigūnas turės galimybę iš valstybės gautą nekilnojamąjį turtą privatizuoti ir paversti asmenine nuosavybe.

Yra ir daugybė kitų socialinių priedų pareigūnams. Pavyzdžiui, daugybė premijų ir nuolaidų kai kurioms prekėms parduotuvėse (kai kur net iki 50%). Pareigūnai gauna galimybę mokytis ir įgyti antrą išsilavinimą.

Tęsinys kitame puslapyje:




4. Sunkus pasirinkimas

Indijoje didžiulė įstojimo konkurencija yra ne tik karininkų mokyklose. Nors šalyje yra nuostata dėl karo tarnybos, tarnauti priimami ne visi. Tiesą sakant, nėra prasmės šaukti šauktinių, nes besikreipiančiųjų srautas kasmet nemažėja. Įskaitant paprastus karius.

 

Tarnauti tėvynei Azijos šalyje galima nuo 16 metų. Jaunuoliai, vyresni nei 25 metų, į karinę tarnybą Indijoje nepriimami. Į karinį jūrų laivyną paimami naujokai nuo 15 iki 22 metų. Tuo pačiu metu ne kiekvienas gali gauti net „paprasčiausią“ tarnybą kariuomenėje. Faktas yra tas, kad Indijoje yra nemažai problemų su švietimo sistema. Todėl, norint būti kandidatu į tarnybą, pirmiausia reikia įgyti išsilavinimą.

Kitaip tariant, šauktinis turi būti raštingas (mokėti skaityti, rašyti, skaičiuoti). Po to jo laukia fizinės sveikatos patikrinimas, kurio sunkumą lemia būsimos kariuomenės pareigos ir šaka, kurioje tarnaus šauktinis. Komisijos, rinkdamos karius, pirmenybę teikia kaimo berniukams ir mergaitėms, nes jie dažniausiai yra fiziškai stipresni ir mažiau įnoringi savo poreikiais.

Tie keli laimingieji, patekę į kariuomenę, lieka joje tarnauti 15 metų. Tarnavimas Indijos kariuomenėje yra visavertis darbas. Kariai 10 metų tarnauja koviniuose vienetuose tiesiogiai kadrinėse rikiuotėse, o likusius 5 metus tarnauja rezerve.

 

Technikos daliniuose kariai kadriniuose padaliniuose tarnauja 12 metų, o atsargoje tarnauja tik 3 metus. Į technikos padalinius paprastai atrenkami 18 metų jaunuoliai, turintys pagrindinį techninį išsilavinimą.

5. Vadai-poliglotai

Tapimas jaunesniu seržantu ir brigadininku yra didelis žingsnis žmogui, kuris pasirinko kario, o ne karininkų korpusą. Indijoje labai sunku tapti seržantu ar karininku.

Pirmiausia kareivis turi laisvai mokėti dvi valstybines kalbas – hindi ir anglų. Tuo pačiu metu atrankos procese pirmenybė teikiama tiems kandidatams, kurie kalba bent vienu ar keliais vietiniais dialektais (Indijoje jų yra labai daug). Visa tai turi ne tik grynai praktinę prasmę, bet tam tikra prasme yra ir tradicija.

Nuo kolonijinio laikotarpio, Indijos jaunesnieji karininkai tradiciškai kalba keliomis kalbomis, kai jie daugiausia būdavo kaip britų armijos padėjėjai ir vertėjai, kurie dažniausiai nemokėjo ne tik tarmių, bet ir hindi kalbos.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(47)
(5)
(42)

Komentarai (2)