[Žinios trumpai] Arestovičius papasakojo, kokias nesąmones Rusijos kariai daro puldami Donbasą: kariniu požiūriu tai beprotybė  ()

Rusijos puolimas Rytų Ukrainoje baigsis po dviejų ar trijų savaičių. Po to aktyvūs karo veiksmai gali sustoti, o karas pereis į pozicinę fazę.


Tai interviu „Meduza“ sakė prezidento patarėjas Oleksijus Arestovičius.

„Po dviejų ar trijų savaičių šis puolimas baigsis. Ir visai tikėtina, kad su juo pasibaigs ir aktyvioji karo fazė, nes Rusijos kariai nebeturi kaip pulti“, – mano Arestovičius.

Anot jo, dabar Rusijos pajėgos gana aktyviai žengia į priekį Ukrainos rytuose. Tačiau jų problema yra ta, kad ten nepalankus reljefas puolimui. Jų surinktų jėgų neužtenka ryžtingai laimėti.

„Iziumo kryptimi į penkis miško kelius bandoma suspausti 25 000 karių. O aplinkui daubos, nulaužti geležinkelio bėgiai ir pervažos. Daugybė konstrukcijų su ilgais betoniniais kanalais – pagalvokite apie prieštankinius griovius. Šioje vietoje lijo beveik dvi savaites – tai šlapi laukai, nepraeinami ir tuo labiau, nepravažiuojami. Prieš juos stovi koviniai mūsų daliniai – sunkieji mechanizuoti pėstininkų ir tankų daliniai, kurie dislokuoti jau aštuonerius metus. Puikiai pažįsta vietovę, yra pykti ir motyvuoti. Situacija beviltiška [rusų kariams]. Iš pat pradžių buvo beprotiška mintis ten surengti operaciją. Kariniu požiūriu tai visiška nesąmonė. Tai grynai politinis sprendimas – eiti prie Luhansko ir Donecko sričių sienų ir paskelbti pergalę“, – sako Arestovičius.

Pasak jo, jų užduotis dabar, žlugus pirminiam planui, yra paskelbti, kad Luhansko ir Donecko sričių užėmimas yra pergalė.

 

„Tada bus norima apriboti karinę kampaniją. Grįžti prie derybų, kurių pagrindinis uždavinys – panaikinti sankcijas. Tai tokia Kremliaus istorija, nes jau du mėnesiai praėjo ir reikia ką nors pasakyti Rusijos žmonėms“, – sako Arestovičius.

Pasak jo, Rusija sukaupė „priešpaskutinius operatyvinius rezervus“ rytuose, o jiems liko tik apie 15 000 pavargusių karių, atsigaunančių po kovų netoli Kyjivo, Černihivo ir Sumų.

„Nežinau, iš kur jie gaus naujų rezervų. Juos paruošti reikia mažiausiai mėnesio ar net dviejų. Per tą laiką daug kas nutiks. Ir Rusija neturi kur stiprėti pati“, – tiki Arestovičius.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(91)
(1)
(90)

Komentarai ()

Susijusios žymos: