[Žinios trumpai] Rusija susprogdino Odesos tiltą, bet tai neturi jokio karinio strateginio tikslo – motyvas yra visai kitoks  ()

Su Odesos srities tilto sprogdinimu okupantai pavėlavo du mėnesius, sako ekspertas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Odesos tilto Zatokoje susprogdinimas neturi jokio karinio strateginio tikslo. Vienintelė okupantų užduotis – padaryti Ukrainai kuo daugiau ekonominės žalos. Šis tiltas yra svarbiausia strateginė transporto arterija, jungianti Odesą su Moldova.

Taip savo „Twitter“ puslapyje parašė Informacinio pasipriešinimo grupuotės karinis-politinis stebėtojas Aleksandras Kovalenko.

„Raketos ataką prieš tiltą Zatokoje patartina pradėti tik tuo atveju, jei planuojama desanto išlaipinimo operacija Odesos srityje, Belgorodo-Dnestrovskio, Kiliskio ar Tatarbunarskio rajonuose. Tačiau faktas yra tas, kad tokia operacija yra dabartinėmis sąlygomis neįmanoma“, – sakė Aleksandras Kovalenko.

Ekspertas rašo, kad dėl Ukrainos ginkluotųjų pajėgų veiksmų Rusijos Juodosios jūros laivyno desanto pajėgos sumažėjo perpus.

Berdjanske buvo sunaikintas projekto 1171 „Saratov“ BDK (didelis desantinis laivas) ir apgadinti 2 projekto 775 BDK, kuriuos reikia remontuoti ir dabar negali atlikti savo funkcinių užduočių.

Rusijos karinio jūrų laivyno Juodosios jūros laivyno desanto pajėgos sumažintos nuo šešių iki trijų laivų. Jie gali vieną kartą išlaipnti iki tūkstančio žmonių.

„Tačiau raketinis kreiseris „Maskva“ parodė, kad Ukraina turi tūzą, vadinamą „Neptūnu“. Ir jeigu į „Maskvą“ reikėjo iššauti 2 raketas, tai minėtiems BDK užtenka po vieną.

 

Tiesą sakant, smūgis į tiltą, kuris vasario 24 d. turėjo būti pavojaus signalas apie neišvengiamą desanto išsilaipinimą, dabar atrodo kaip konvulsija, siekiant daryti spaudimą regionui, ypač propagandos kontekste. Tai nepripažintos Padniestrės organizuotas cirkas.

„Mangustas (Vladimiras Putinas, – Red.) ir toliau kankinamas traukulių. Vargšas greitai putosis nuo priepuolių“, – rašė Kovalenko.

Aut. teisės: MTPC
MTPC
(15)
(0)
(15)

Komentarai ()

Susijusios žymos: