Kas yra svarbiausia, jei valdote tris dideles gamybos įmones, išdėstytas skirtingose valstybėse? „RackRay“: kaip dirbtinis intelektas užtikrina patikimumą (6)
Akimirką įsivaizduokite: jūs valdote tris dideles gamybos įmones, išdėstytas skirtingose valstybėse – su skirtingu teisiniu ir politiniu reguliavimu. Gamybos procesas vyksta nepertraukiamai: dirbama trimis pamainomis, daugelis procesų yra robotizuoti. Klausimas proto mankštai – kas svarbiausia šios tarptautinės bendrovės verslo sėkmei? Atsakingas finansų valdymas? Tarptautinė rinkodara? Vadovų lyderystės įgūdžiai? Ne.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kertinis aspektas čia – duomenys ir jų apykaita realiu laiku.
Duomenys – tarsi kraujas mūsų kūne: sustojus širdžiai ir nustojus kraujui tekėti, ištinka mirtis; pradingus duomenims ar saugiai prieigai prie jų, verslas kas minutę skaičiuoja nuostolius.
Iššūkis – augantys poreikiai
Žan Ratomskij, duomenų centro „RackRay“ verslo vystymo vadovas, pasakoja, kokie buvo augantys ilgamečio kliento – tarptautinės bendrovės – „Sorus Enterprises“ poreikiai ir kaip jie išsprendė šiuos iššūkius.
Šis klientas „RackRay“ duomenų centre turėjo sudėtingą serverių infrastruktūrą, kuria norėjo naudotis iš maždaug 10 nutolusių taškų. Sustojus veikti infrastruktūrai, sustodavo visa įprasta įmonės veikla. Klientas norėjo duomenų dubliavimo, todėl buvo suteikti papildomi resursai ir suplanuotas periodinis duomenų kopijavimas iš pagrindinio duomenų centro į rezervinį. Duomenų kiekiui augant, duomenų kopijavimas pradėjo įtakoti kliento serverių veikimą – proceso metu viskas sulėtėdavo. „Duomenys per dvi valandas negalėjo sinchronizuotis tarp dviejų sistemų“, – problemos esmę apibūdina verslo vystymo vadovas.
Taigi, pagrindiniai kliento iššūkiai buvo sparčiai augantys duomenų kiekiai ir laikas, per kurį jie sinchronizuodavosi tarp dviejų duomenų centrų.
„Pagrindinis „RackRay“ išskirtinumas rinkoje – tai, kad sprendžiame klientų problemas ir siūlome individualiai jiems pritaikytus optimalius sprendimus, o ne tik standartizuotas paslaugas“, – sako Marius Keizikas, „RackRay“ technologijų vadovas. – Būtent dėl šio kliento mes įdiegėme inovatyvų duomenų valdymo sprendimą HPE Nimble“.
Spręsdamas technologinę kliento problemą, „RackRay“ įsigijo du HPE Nimble duomenų masyvus, kurių vieną sukonfigūravo kaip pagrindinį, o kitą – rezervinį.
Patikima. 99,9999 proc.
„Industrijoje šiuo metu, galima sakyti, nėra patikimesnės duomenų saugyklos nei HPE Nimble (skaičiuojama, kad patikimumo rodiklis viršija 99,9999 proc.). Be to, teikiame našumo garantiją: kad ir koks gedimas beįvyktų, sistemos našumas, pralaidumas ir panašiai liks tokie patys. Trečias dalykas: HPE Nimble atėjo į rinką su pažadu viską supaprastinti – sistemos valdymas ir priežiūra yra itin paprasta, todėl reikalauja mažiau dėmesio“, – IT sprendimą pristato Martynas Skripkauskas, HPE Hibrid IT specialistas.
Pasak Martyno, „šešių devynetukų“ (99, 9999 proc.) patikimumas reiškia, kad tiek laiko – vertinant globaliai – sistema veikia be jokių netikėtų trikdžių.
Išbandymas „karo lauko“ sąlygomis
Žan Ratomskij pasakoja, kad įsigijus sprendimą prasidėjo sistemos testavimas pagal kliento poreikius. „Pirmiausia tikrinome, ar tarp HPE Nimble modulių – pagrindinio ir rezervinio – visa informacija nukeliauja per mums kliento leistą laikotarpį, t.y. per vieną ar dvi valandas, priklausomai nuo duomenų kiekio. HPE Nimble veikia gerokai greičiau, negu mes tikėjomės“, – sako jis.
„Taigi, pirmasis testavimo etapas praėjo sėkmingai, nes mes pamatėme, kad greičiai iš tikrųjų yra labai dideli, visi duomenys nukeliauja laiku ir vienas iš pagrindinių kliento reikalavimų jau įvykdytas“, – apibendrina ekspertas.
Antrasis žingsnis – tai galimybė patikrinti, kad – esant avarinei situacijai – rezervinė sistema greitai pradeda veikti kaip pagrindinė. Tokia situacija gali atsitikti tik tuo atveju, jei pagrindinė sistema sugedo – tai gali lemti milijonas priežasčių: nuo žmogiškosios klaidos iki hakerių užpuolimo. Šis testavimo etapas taip pat buvo sėkmingas.
„Maždaug po poros mėnesių nuo HPE Nimble naudojimo pradžios sugedo kliento pagrindinė sistema. Tai buvo tikrasis išbandymas – įtampa yra gerokai didesnė, kai supranti, jog neturi daug laiko, neturi kliento leidimo ir galimybės suklysti, – įtampos pilnas minutes prisimena Žan Ratomskij. – Mes turėjome visą sistemą paleisti iš rezervinės ir patys buvome gerokai nustebę, kai viskas pradėjo veikti per minutę. Po kelių minučių klientas gavo visus duomenis, visus prisijungimus, viskas pradėjo veikti iš rezervinės sistemos“. Įvyko tikrasis HPE Nimble išbandymas „karo lauko sąlygomis“.
Pasak Mariaus Keiziko, taip „RackRay“ tik dar kartą įrodė, kad klientams garantuoja aukščiausią saugumą ir patikimumą.
Kodėl sistema tokia „gudri“?
Sąvoką „nimble“ verčiant iš anglų kalbos į lietuvių, gaunamos dvi pagrindinės reikšmės: „vikrus / greitas“ ir „apsukrus / gudrus“. Taigi, dėl greičio jau įsitikinome, bet kodėl – jis toks „gudrus“?..
HPE Nimble į priekį veda dirbtinis intelektas, kuris iš esmės keičia požiūrį į duomenų centrus bei jų aptarnavimo paslaugas (support).
Didžiausias dirbtinio intelekto sistemų privalumas klientams – pro-aktyvumas numatant galinčias kilti problemas ir „užbėgimas joms už akių“. Tai yra raktas į tai, kodėl HPE Nimble yra tokia išskirtinai patikima.
„Duomenų masyvas turi savyje „įsiūtą“ labai detalaus raportavimo sistemą, t.y. ataskaitų, įvairios informacijos apie konkretaus sprendimo „sveikatą“ siuntimą į mūsų debesiją (HPE Infosite). Ten įvairūs dirbtinio intelekto sprendimai analizuoja duomenis, juos lygina tarp skirtingų klientų ir ieško įvairių nukrypimų nuo normos, – pasakoja Martynas Skripkauskas, HPE Hibrid IT specialistas. – Ką tai reiškia klientui? Pavyzdžiui, vienas klientas atsinaujino turimą programinę įrangą ir staiga visos kitos sistemos pradėjo griuvinėti, trūkinėti, kažkas negero vykti – sutriko sistemų darbas. Dirbtinis intelektas gali automatiškai aptikti, kad kažkas pas tą klientą vyksta, tada automatiškai „praskenuoti“ visą valdomą infrastruktūrą, surasti kitus klientus, pas kuriuos gali susidaryti panaši situacija, kad sistemos dėl panašių priežasčių sutriks“.
Dirbtinis intelektas automatiškai informuoja visus tuos likusius klientus, kad – žiūrėkite, jums potencialiai gresia tokia bėda, jūs nedarykite šitų veiksmų, arba atvirkščiai, padarykite tokius veiksmus (atnaujinkite kažką ar kaip tik neatnaujinkite), kad išvengtumėte tų problemų, kurios kilo kitam klientui.
„Tokiu būdu mes „užbėgame už akių“. Vienam klientui paslauga sutriko, bet likusiems šimtui klientų mes „užbėgame už akių“ ir juos išgelbėjam nuo sistemų trikdžių“, – apibendrina Marius Keizikas.
Paprasta priežiūra – mažiau dėmesio
„RackRay“ technologijų vadovas pastebi, kad dirbtinio intelekto naudojimas labai supaprastina sistemos priežiūros darbus, nes daugelis sutrikimų surandama ir išsprendžiama automatiškai, o jeigu visgi tenka kreiptis į palaikymo organizaciją (support), iš karto nukreipiama į aukščiausio lygmens inžinierių.
Marius Skripkauskas pažymi, kad tai yra didelis HPE Nimble pranašumas rinkoje, nes aptarnavimo ir sprendimo greitis padidėja. „Pavyzdžiui, jeigu kompleksinės klientų problemos kartais sprendžiamos po kelias savaites, kol mes surandame, kur, kokiame kitame produkte yra sutrikimas, tai Nimble atveju mes dažnai „apsisukame“ greičiau nei per parą, kartais net per kelias valandas“,– sako jis.
Marius Keizikas su šypsena prisimena istoriją, kai susirgęs neatsakė į gautą žinutę apie potencialą grėsmę sistemoje ir neatliko prašomų veiksmų. „Inžinieriai iš JAV pradėjo skambinti visais oficialiai rastais įmonės telefonais ir manęs ieškoti, tuo ne juokais išgąsdindami kolegas“, – pro-aktyvų problemų sprendimą iliustruoja Marius.