[Žinios trumpai] Ukrainos ir Rusijos karius vaizduojantis gatvės menas įžiebė įniršį - realybėje taip nebūna  ()

Melburno gatvėje pasirodęs piešinys buvo pasmerktas kaip bandymas iškreipti Vladimiro Putino invazijos į Ukrainą tikrovę.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šio kūrinio autoriaus Peterio Seatono „Instagram“ paskyroje šalia piešinį vaizduojančio klipo yra žinutė: „Meilė Ukrainos žmonėms. Tikiuosi, kad galime rasti taiką ir užbaigti šį bereikalingą kraujo praliejimą“.

Tačiau Australijos Ukrainos organizacijų federacija (AFUO) teigė, kad atvaizdas piešia klaidingą moralinį agresoriaus ir aukos lygiavertiškumą, padeda Rusijos dezinformacijai ir įpareigojo Ukrainą susitaikyti su bandymais ją sunaikinti. Apsikabinantys kariai nėra lygūs - vienas yra užpuolikas, o kitas - auka. Vienas galėtų ištiesti rankas į šalis arba apsisukti ir eiti namo, kitas namų jau nebeturi ir to, kuris atvyko jį nužudyti, negali pasitikti apkabinimu.

AFUO pirmininkas Stefanas Romaniwas sakė, kad teiginys, kad Rusijos ir Ukrainos kariams tereikia sudaryti taiką, kad būtų išvengta branduolinio karo, yra „labai įžeidžiantis“. „Faktas yra tas, kad tai yra tie patys kariai, kurie žudo ukrainiečius“, – sakė jis „Newsweek“. „Jis bando pasakyti: „susirinkime ir susitaikykim“. Na, to nebus, kol rusai bus agresoriai“.

Romaniwas sakė, kad AFUO anksčiau kreipėsi į Seatoną, kad kurtų Ukrainą palaikantį gatvės meną, bet šis atsisakė. Vėliau nupiešė tą apsikabinimą, ragindamas abi puses - puolančią ir besiginančią - susitaikyti.

 

Romaniwas tikisi, kad piešinys bus pašalintas, o Ukrainos ambasadorius Australijoje Vasilis Myrošnyčenka „Twitter“ puslapyje rašė, kad piešinys „įžeidžia visus ukrainiečius“ ir kad menininkas „neturi supratimo“ apie Rusijos invaziją į Ukrainą. Ambasadorius taip pat mano, kad tas menas „turi būti nedelsiant pašalintas“.

Žurnalas „Business Ukraine“ socialiniame tinkle „Twitter“ teigė, kad toks gatvės menas „nubalina Rusijos genocidą Ukrainoje“. Kinijos ir Australijos menininkas Badiucao savo „Twitter“ rašė: „Kodėl tiesiog nenutapius Hitlerio, apkabinusio holokausto aukas?“

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(11)
(5)
(6)

Komentarai ()

Susijusios žymos: