[Žinios trumpai] ISW paskelbė, ko iš tikrųjų siekia Rusija pareiškimais apie „purviną Ukrainos bombą“ ()
Karo studijų instituto analitikai abejoja, kad Rusija nori tokius kaltinimus panaudoti kaip priedangą provokacijoms po Ukrainos vėliava.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu pareiškimai, kad Ukraina ketina panaudoti „nešvarią bombą“ savo teritorijoje, kad apkaltintų Rusiją agresija, yra bandymas sulėtinti arba sustabdyti Vakarų karinę paramą. Apie tai savo pranešime rašo Amerikos karo studijų institutas (ISW).
Sekmadienį, spalio 23 d., Šoigu surengė pokalbius telefonu su keturiais NATO gynybos ministrais – JAV, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir Turkijos. Rusijos gynybos ministras prabilo apie neva artėjančią Ukrainos provokaciją naudojant „nešvarią bombą“. Rusijos valstybinė žiniasklaida iš karto išplatino šį pareiškimą.
Šoigu „nešvarios bombos“ pareiškimas: kas už jo slypi?
ISW mano, kad tokiu būdu Rusija bando įbauginti Ukrainos partnerius Vakaruose ir susilpninti NATO. Šalis agresorė yra pasirengusi žengti tokius žingsnius, atsižvelgdama į akivaizdžias karines nesėkmes Ukrainos fronte. Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba pažymėjo, kad „rusai dažnai kaltina kitus tuo, ką planuoja patys“.
Tačiau amerikiečių analitikai abejoja, ar Rusija tokiais kaltinimais nori pridengti provokaciją, kurią ruošia po Ukrainos vėliava. Jie įsitikinę, kad pasakojimai apie „Ukrainos nešvarią bombą“ yra tik standartinės Rusijos propagandos tąsa. Prieš tai Kremlius ne kartą buvo pareiškęs, kad Vakarai tariamai padės Ukrainai įvykdyti išpuolį naudojant masinio naikinimo ginklus po netikra vėliava, kad apkaltintų Rusija eskalacija. Dar balandį Rusijos gynybos ministerija pareiškė turinti informacijos apie neva JAV rengiamas provokacijas apkaltinti Rusijos ginkluotąsias pajėgas cheminio, biologinio ar taktinio branduolinio ginklo panaudojimu.
Amerikiečių analitikai taip pat netiki, kad Šoigu komentarai reiškia, kad Rusija ruošiasi branduolinei atakai prieš gyvenvietes Ukrainoje ar svarbią infrastruktūrą. „Vargu ar tokie išpuoliai privers Ukrainą ar Vakarus pasiduoti, nes Ukrainos vyriausybė ir žmonės ne kartą demonstravo savo valią tęsti kovą, o Vakarams bus labai sunku tiesiog pasiduoti tokių baisių veiksmų akivaizdoje“, – sakoma pranešime.
Jungtinių Valstijų, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos diplomatai paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame pabrėžė, kad nepasitiki informacija iš Kremliaus apie Ukrainos ketinimą panaudoti „nešvarią bombą“ savo teritorijoje. „Pasaulis pamatys bet kokį bandymą panaudoti šį pareiškimą kaip pretekstą eskalacijai“, – sakoma Vakarų partnerių pranešime.