[Žinios trumpai] Vaizdo įraše – iš savo balkonų rėkiantys Šanchajaus gyventojai: ekspertas sako, kad Kinija gali pasiekti „lūžio tašką“ (Video) (23)
Šanchajus, daugiausiai gyventojų turintis Kinijos miestas, sekmadienį pranešė apie beveik 25 000 lokaliai plintančių COVID-19 infekcijų.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Šanchajaus gyventojus, nusivylusius griežtu COVID-19 karantinu, galima išgirsti rėkiančius iš savo butų naujuose socialiniuose tinkluose plintančiuose vaizdo įrašuose. „Twitter“, „Instagram“ ir kitose platformose pasirodė keli tokie vaizdo įrašai, kuriuose matyti, kaip žmonės kivirčijasi su vietos valdžia ir įspėja apie pasekmes.
Didžiausias Kinijos miestas nuo balandžio 5 d. buvo uždarytas siekiant kontroliuoti infekcijos plitimą, kaip šalies „nulinio COVID“ politikos dalį. Visiems 26 milijonams miesto gyventojų buvo liepta likti namuose.
Žinomas visuomenės sveikatos mokslininkas, JAV dirbantis daktaras Ericas Feigl-Dingas paskelbė kai kuriuos iš šių vaizdo įrašų iš Šanchajaus, kur jis sako, kad butų gyventojai kalba „šanchaietiškai“, vietiniu dialektu. Jis sakė, kad žmonės ilgiau neištvers, o tai gali sukelti tragediją.
Residents in #Shanghai screaming from high rise apartments after 7 straight days of the city lockdown. The narrator worries that there will be major problems. (in Shanghainese dialect—he predicts people can’t hold out much longer—he implies tragedy).pic.twitter.com/jsQt6IdQNh
— Eric Feigl-Ding (@DrEricDing) April 10, 2022
|
„Yao ming le“ ir „yao si“ – abu posakiai reiškia „gyvybę ir mirtį“, tačiau jie taip pat pažodžiui reiškia „prašyti mirties“, – socialiniame tinkle „Twitter“ sakė daktaras Feiglas-Dingas.
BREAKING—China’s grip on BA2. At least 23 cities in China on full or partial lockdown—cities with over 193 million residents. Food shortages throughout even Shanghai. Doctors and nurses also exhausted—this doctor collapsed, and was carried off by patients at an isolation center. pic.twitter.com/raJlRNEezC
— Eric Feigl-Ding (@DrEricDing) April 9, 2022
Sveikatos ekspertas teigė, kad Kinija gali pasiekti „lūžio tašką“ dėl Omicron BA.2 varianto, kuris lemia atvejų padidėjimą Šanchajuje.
Daugiausiai gyventojų turintis Kinijos miestas sekmadienį pranešė apie beveik 25 000 lokaliai plintančių COVID-19 infekcijų. Vietos gyventojai skundėsi dėl maisto ir būtiniausių atsargų trūkumo bei išreiškė susirūpinimą, kad netrukus daugiau miestų atsidurs tokioje pačioje situacijoje.
Šanchajaus atvejų skaičius yra nedidelis, palyginti su kai kuriais pasaulio miestais, tačiau jis kovoja su didžiausiu COVID protrūkiu Kinijoje nuo tada, kai virusas pasirodė centriniame Uhano mieste 2019 m.
Šanchajaus gatvės yra apleistos, į jas gali išeiti tik sveikatos priežiūros darbuotojai, savanoriai, pristatymo darbuotojai arba asmenys, turintys specialų leidimą.