JAV 1 iš 5 skyrybų įvyksta dėl socialinių tinklų poveikio  (11)

Nors „Facebook“ ir jo analogai daugiausiai naudojami kaip socialinių tinklų sudarymo įrankiai, kuriais palaikomas ryšys su draugais ir šeimos nariais, nuostabos tikrai nekelia tas faktas, jog virtualus draugiškas komentaras, žinutė ar netgi 'like' paspaudimas gali sukelti nepasitenkinimo, įtarimų arba pavydo bangą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Taip pat nuostabos neturėtų kelti ir tai, jog paprastas internetinis susirašinėjimas gali privesti ir prie realių neištikimybės faktų. Žinoma, bet kuriuo atveju socialiniai tinklai pamažu neatskiriamai įsilieja į mūsų kultūrą ir tampa pagrindu naujai užmezgamiems ryšiams, jų palaikymui arba nutraukimui.

JAV organizacijos „American Academy of Matrimonial Lawyers“ (AAML) tyrinėtojų atliktame statistiniame tyrime buvo nustatyta, jog „Facebook“ vardas buvo minimas vienoje iš penkių šioje šalyje įvykstančių skyrybų bylų. Be to, 81% šalyje dirbančių skyrybų advokatų mini, jog daugėja bylų, kuriose kaip įkaltis minimi socialiniai tinklai ir juose publikuojama informacija. Savaime suprantama, jog dažniausiai „linksniuojamas“ kaip tik „Facebook“ vardas, kadangi jis figūruoja net 66% visų skyrybų, įvykusių dėl socialinių tinklų poveikio ar ten rastų įkalčių.

Ilinojaus valstijoje dirbantis psichologas Stivenas Kimonsas (Steven Kimmons) teigia, jog „mes su tuo susiduriame vis dažniau ir dažniau. Vienas sutuoktinis gali susisiekti su kažkuo, ką jis pažįsta dar galbūt nuo mokyklos laikų; šis emocinis ryšys dažniausiai būna išlikęs, tad tokia komunikacija gali išsiplėtoti iki realiam gyvenimui niekuo nenusileidžiančių istorijų“.

„Per trumpą laiką dalijimasis asmeninėmis istorijomis gali sukurti padidinto intymumo pojūtį, o tai savo ruožtu porą gali nuvesti ir fizinio kontakto linkme“, aiškina Kimonsas. „Nemanau, jog tokie žmonės yra nusiteikę neištikimybei. Tačiau daug kas priklauso ir nuo smalsumo. Jie pamato seną pažįstamą arba susitinka ankstesnių laikų simpatiją, nusprendžia pasisveikinti ir taip pradeda bendrauti“, priduria specialistas.

Tiesa, tokia mokslininkų surinkta statistika dar nėra pagrindas vienareikšmėms išvadoms apie žmogaus polinkį į neištikimybę. Tačiau tyrimas akivaizdžiai ir tikrai ne pirmą kartą parodo, jog virtualių socialinių tinklų poveikis šiandieninei visuomenei yra daugiau nei apčiuopiamas.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (11)

Susijusios žymos: