Rusijos diplomatiniai spąstai: tarptautines TKS astronautų treniruotes rengs aneksuotame Kryme  (7)

Pirmadienį Rusijos Federacijos Kosmoso agentūra (Roscosmos) paskelbė apie planus perkelti išgyvenimo treniruočių visiems „Sojuz“ erdvėlaivio keleiviams vietą į Rusijos karinio jūrų laivyno bazę Sevastopolyje, aneksuotame Kryme. Toks jos žingsnis kitas valstybes pastato į keblią padėtį, nes amerikiečiai, europiečiai ir japonai astronautai turėtų vykti į okupuotą teritoriją be Ukrainos išduotų vizų.


Jeigu kitų valstybių astronautai nesutiks keliauti į Rusijos aneksuotą pusiasalį, jie nepraeis mokymų ir dėl to jiems gali būti neleista vykti į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), kurioje netrukus turi keistis įgula.

Treniruotės Sevastopolyje vykdavo ir anksčiau, tačiau maždaug prieš 10 metų jų vieta perkelta į nedidelį ežerą prie Maskvos, nes taip buvo pigiau – Roscosmos biudžetas buvo apkarpytas.

„NBC News“ pažymi, kad agentūros biudžetas buvo dar labiau suspaustas šiemet, tad sprendimas perkelti bazę į Krymą nėra niekaip susijęs su ekonominiais paskaičiavimas. Priešingai – toks žingsnis kainuos daugiau.

Rusijos kosminės kapsulės – kol kas vienintelis būdas nuskristi į TKS. Tai – ne pirmas kartais, kai Rusija naudojasi šiuo monopoliu kaip politiniu įrankiu.

Gegužės mėnesį Dmitrijus Rogozinas paskelbė, kad Rusija nebebendradarbiaus su JAV dėl TKS po 2020 m., taip pat nebepardavinės JAV raketų variklių. JAV žada skirti 100 mln. dolerių nuosavų raketų variklių gamybai.

Aut. teisės: 15min.lt
(8)
(0)
(8)

Komentarai (7)