Gerai ten, kur mūsų nėra: kaip Europos šalys vertina viena kitą (Infografikai)  ()

Anokia čia naujiena, kad žolė vešliau auga už kaimyno tvoros. Sena tiesa, kurią cituoja ne tik šių dienų žmonės. Jau seniai aišku, kad europiečių nuomonė apie savo kaimynes šalis dažnai skiriasi. O ir patys europiečiai dažnu atveju mieliau rinktųsi gyvenimą kitoje šalyje. Naujausi duomenys, paskelbti Ženevos apklausoje „Livewhat“, atskleidžia, kad netgi Italijoje gyvenantys žmonės dažnai pasvajoja apie gyvenimą svetur, rašoma „The Economist“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Beveik 70 proc. italų mano, kad jų gyvenimas klostytųsi sėkmingiau Prancūzijoje. Romantiškas įsivaizdavimas, kad gyvenimas kitoje šalyje yra išties geresnis Europoje yra vis dar gajus. Nežinia, ar italai tikrai garsėja kaip itin romantiški, tačiau, remiantis apklausa, didžioji dalis italų mielai savo gyvenimą įsivaizduotų kitose Europos valstybėse: Švedijoje, Šveicarijoje ar Vokietijoje.

„The Economist“ teigiama, kad tai nesunku paaiškinti, mat europiečiai yra gana konservatyvūs, todėl nuomonę ir asociacijas apie kitą šalį pakeisti – itin sudėtinga. Šveicarai vis dar mano, kad Švedijoje yra mažiausios įvažiavimo kainos visoje Europoje. O štai švedai priešingai – su pavydu žvelgia į įsivaizduojamas kainas Šveicarijoje.

Įvaizdžio stereotipą turi ir Lenkija bei Graikija. Daugelis Europos valstybių mano, kad šiose šalyse gyvena patys nelaimingiausi žmonės Europoje. Tačiau tiesa tokia nėra. Nemažai lenkų gyvena Vokietijoje ir Britanijoje. Tuo metu lenkų požiūris apie savo sienų kaimynas – gana palankus, tiksliau sakant, kur kas palankesnis nei kitų europiečių požiūris į Lenkiją.

Remiantis Lord Ashcroft apklausa, atlikta Britanijoje, palankiausiai Europoje yra vertinamos Skandinavijos šalys. Didžiausią palankumą pelnė švedai, net 84 procentai apklaustųjų teigė turintys teigiamą požiūrį apie šią šalį. Žinoma, galima įvardyti ir šalį, kuri, remiantis apklausa, pelnė didžiausią neigiamų atsiliepimų kiekį. Tai – Rumunija. Visai greta jos atsidūrė ir Kroatija.

Infografike tamsiai mėlynu rutuliuku pažymėtas pačių šalių savęs vertinimas, šviesiai mėlynas rutuliukas reiškia, kad tos šalys mano, kad kaimyninėse valstybėse gyvenimas yra geresnis, šviesiai rožinis rutuliukas žymi nuomonę, kad kitose valstybėse gyvenimo sąlygos yra blogesnės:

Galima surasti ir daugiau požiūrio kampų, kurie gali drastiškai pakeisti jūsų nuomonę apie Europos valstybes. Lietuvos taip pat toli ieškoti nereikia.

Kaip rašo „The Independent“, Lietuva atsidūrė ketvertuke Europos šalių, kuriose yra sparčiausias parsisiuntimo greitis. Ko gero, daugelio nuostabai didžiausią kiekį neigiamų įvertinimų turinti Rumunija, kitame infografike karaliauja pirmojoje vietoje. Antroje vietoje yra Švedija, trečioje – Olandija, o Lietuvai skirta garbinga ketvirtoji vieta. Po Lietuvos matome kaimynę Latviją, Šveicariją, Daniją, Islandiją, Moldovą, Prancūziją.

Šiame infografike nematome Estijos, tačiau šią šalį nesunku surasti vertinant šalį pagal kitokį kriterijų. Tiesa, ne pagal tą, kuris verstų didžiuotis. Estijoje yra daugiausia mirčių, susijusių su narkotikų vartojimu. Visai šalia galime pastebėti ir Norvegiją, Airiją, Švediją, Suomiją, Daniją, Jungtinę Karalystę, Lietuvą, Austriją ir Liuksemurgą.

Remiantis Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro (EMCDDA) duomenimis, 2012 metais nuo narkotikų perdozavimo Estijoje mirė 160 žmonių, tai yra 21 procentu daugiau nei 2011 metais.

Daugiausia mirties atvejų nulėmė didelę priklausomybę sukelianti sintetinio heroino forma, dar žinoma kaip „China White“. Šis narkotikas į šalį dažniausiai patenka iš Rusijos.

Nemažas iššūkis Europai - vis dar klestinti bedarbystė. Pirmojoje vietoje - Graikija, antrojoje - Ispanija, o trečioje vietoje randame Kroatija. Kitos šalys infografike: Italija, Kipras, Airija, Slovakija, Bulgarija, Vengrija.

Aut. teisės: TV3
TV3
(49)
(5)
(44)

Komentarai ()