Gera žinia vairuotojams: parduodant automobilį nuo šiol nebereiks važiuoti į „Regitrą“  (2)

Automobilį įsigiję vairuotojai galės pamiršti kelionę per spūstis į „Regitros“ padalinį ir laukimą ilgose eilėse.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Įmonė pranešė, kad vairuotojų ir transporto priemonių savininkų patogumui šią savaitę startavo patobulinta „Regitros“ elektroninė paslauga, leidžianti gerokai paspartinti perregistravimą internetu.

Nuo šiol internetu per eregitra.eu perregistravus transporto priemonę galima užsisakyti, kad jos naująjį registracijos liudijimą kurjeris pristatytų tiesiai į namus ar kitu adresu, todėl vykti į „Regitrą“ naujajam transporto priemonės savininkui ar valdytojui jau nebereikės.

„Tikimės, kad mūsų klientai įvertins šį patogumą ir dažniau rinksis elektronines paslaugas, taip sutaupydami savo laiką, skirtą kelionei iki „Regitros“. Tai ypač aktualu skubantiems, spūsčių vengiantiems didmiesčių gyventojams“, – sako valstybės įmonės Veiklos departamento direktorius Darius Jurgutis.

Užsisakyti registracijos liudijimo pristatymą galima internetu perregistruojant Lietuvoje jau įregistruotą transporto priemonę arba keičiant registracijos liudijime nurodytus asmens ar transporto priemonės duomenis, taip pat užsisakant naują registracijos liudijimą vietoj prarasto ar sugadinto.

Prisijungęs prie transporto priemonių registravimo sistemos, pildydamas prašymą vartotojas turi pažymėti, kad registracijos liudijimo atsiėmimo būdas – pristatymas nurodytu adresu. Registracijos liudijimai pristatomi tik Lietuvoje. Jų pristatymas užtruks 1–2 darbo dienas ir kainuos 6,08 eur. Pačios registracijos procedūros atskirų dalių kainos nekinta.

Internetu galima sutvarkyti daugiau reikalų

Ši paslauga – ne vienintelė, teikiama internetu. „Regitra“ teikia keletą pagrindinių vairuotojams ir transporto priemonių savininkams naudingų elektroninių paslaugų. Internetu galima patikrinti Lietuvoje įregistruotų transporto priemonių techninius duomenis bei jų registracijos statusą, įregistruoti ar išregistruoti transporto priemonę, sustabdyti jos leidimą dalyvauti viešajame eisme, pranešti apie prarastus ir užsisakyti naujus registracijos numerio ženklus.

Norintys įgyti vairavimo teisę internetu gali registruotis laikyti vairavimo egzaminus, patys pasirinkdami esantį laisvą jiems patogų egzamino laiką ir egzaminų centrą. Institucijos, besidominčios vairuotojo pažymėjimais, internetu gali patikrinti vairuotojo pažymėjimo duomenis: pažymėjimo galiojimo laiką, kokių kategorijų transporto priemones vairuotojas turi teisę vairuoti ir pan. Norintiems užsisakyti naują vairuotojo pažymėjimą kai kuriems vairuotojams nebūtina vykti į „Regitros“ klientų aptarnavimo padalinį.

Pradedantieji vairuotojai vietoj baigiančio galioti pradedančiojo vairuotojo pažymėjimo 10 metų galiojantį dokumentą gali užsisakyti internetu, prisijungę prie „Vairuotojų portalo“. Vairuotojo pažymėjimas taip pat pristatomas pageidaujamu adresu Lietuvoje (kurjerio paslauga).

Savo laiką vertinantiems internetu patogu pasitikrinti, ar vairuotojo pažymėjimas jau pagamintas: paslaugą rasite valstybės įmonės interneto svetainės regitra.lt skyriuje „Informacija apie vairuotojo pažymėjimą“.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(14)
(1)
(13)

Komentarai (2)