Turite tai žinoti: kaip neįkliūti į bėdą dėl dovanotų pinigų? (Video)  (10)

Ar esate pagalvoję, kiek galimą padovanoti pinigų giminaičiui ar draugui, kad vėliau jis ar ji neįkliūtų į bėdą?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Advokatas Mindaugas Vaičiūnas laidoje „Laba diena, Lietuva“ plačiau paaiškina Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo subtilybes.

„Dovanojimas yra tokia sutartis, pagal kurią nuosavybė į daiktą pereina kitam žmogui. Galiojančiuose įstatymuose numatyta, kad iš artimųjų gauti pinigai nėra apmokestinami, išskyrus, kad yra pareiga deklaruoti, jeigu dovanos suma viršija 2500 eurų“, – teigia advokatas M. Vaičiūnas.

Bet giminių ratas nėra beribis: „Giminių ratas užsibaigia ties seneliais ir vaikaičiais, broliai ir seserys taip pat patenka į giminių sąvoką, bet jei kalbėtume apie trečios eilės pusseseres ar pusbrolius – tikrai ne. Dėl to įstatymas ir skiria – gautas dovanas iš artimųjų ir iš kitų gyventojų ar juridinių asmenų.“

Advokato teigimu, jeigu dovaną jums dovanoja ne giminaitis, o kas nors kitas – atsiranda kita mokestinė prievolė: jei suma gauta ne iš giminaičių viršija daugiau nei 2500 eurų reikia ne tik deklaruoti gautą sumą, bet ir susimokėti mokesčius.

Ką dar svarbu žinoti apie Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą? Kaip bereikalingai neprisivirti košės? Plačiau apie tai – žiūrėkite laidoje 57:00:

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(16)
(8)
(8)

Komentarai (10)