Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
EEE 2023-11-26 18:04
Video skirtas parodyti, kad skirtingai nuo oficialiosios istorijos teiginių apie pleištines akmenų skaldymo technologijas, šios technologijos visiškai kitokio mašininio apdorojimo ir jei pačiam tai jokio skirtumo ir nekelia abejonių dėl istorijos pateikimo, na tai tada... Grįžtant prie straipsnio temos, pvz. tai tik mano asmeniniai pamąstymai, visos civilizacijos vystosi panašiai, bet ne tapačiai, ateina laikas kai civilizacija pasiekia savo fizinio vystymosi galimybių ribas, bet čia jau šalia ir DI, didžioji dalis visuomenės nusprendžia skaitmenizuotis ir keltis pvz. į kosmosą ar paralelines visatas. Lieka kita dalis kuri nusprendžia nieko nekeisti, gyventi kaip gyveno, tada išeinanti civilizacijos dalis palieka pragyvenimui paprastų įrengimų, pastato kokį paminklą apie save, kad ir piramides, sutvarko aplinka, o gal ir iki to civilizacija buvo įsisavinusi beatliekines technologijas, jokių plastikų ir kas po jos liks? Sulaukėje, kurie vėl "kelsis iš numirusiųjų" mėgins eiti technologizacijos keliu ir paminklai jei bus palikti. Taip žemėje galėjo gyventi ir ne viena civilizacija, tai tik hipotezė, tai vaizduotės lavinimas, tai mėginimas praplėsti mąstymo ribas į kurias kiekvienas įspraudžiamas kasdienybės. Kodėl akmuo kaip pgr. statybinė medžiaga ir man klausimas? Gal dėl ekologijos, o gal dėl to meto turimų technologijų. Gal didžioji dalis to meto pastatų buvo pastatyti 3D technologijomis iš ekologinių medžiagų kurios po kokių kelių 100 metų suyra visiškai...?
Stebėtojas 2023-11-26 18:57
Ir šiais laikais be problemų akmenį apdirba, kaip parodyta šiame video:
Atkreipkit dėmesį, kad pačios technologijos nėra kažkuom išskirtinės, jei atmesim elektrinius variklius, kas padidina darbo našumą ir sumažina darbo rankų kiekį. Panašią įrangą galima pasigaminti gildijos lygyje, tik bus naudojamas rankų darbas.
EEE 2023-11-26 19:27
Jei kokį vieną akmenį išpjauti nebūtų problemų, bet čia jų reikia daug pripjauti ir dar pervežti, kas pasirodo ne taip jau paprasta, o dar reikia ir į vietą pastatyti...
Dar priminsiu kaip vieną iš galimų įrodymų apie buvusę technologinę civilizaciją. Kapadokijos slėnis išraižytas džipų matmenų transporto priemonių, kai kurios vėžės ir vienaračių. Vietovė kurioje gruntas buvo minkštas kai važinėjo tos mašinėlės, buvo prieš kokius 100 000 metų... nežiūrėjau šio video pats, bet pakankamai prisižiūrėjau kitų
https://www.youtube.com/watch?v=zyS6fgWDlgo
Hmz 2023-11-26 20:16
Mokslininkai nežino, nes yra keli paaiškinimo variantai ir sunku išsirinkti kurį nors vieną. Laisvai gali būti, kad kuriuo nors atveju nieko ir nesugalvojama, bet anyway nežinojimas - prastas ko nors įrodymas.
Dažnai būna, kad "senovės technologijų" pasiekimai būna pervertinami entuziastų, kurie pagražina, arba iš nežinojimo iškraipo informaciją. Pats, spėju, nesi inžinierius ir ne visada gali įvertinti, kas įmanoma o kas ne - tiesiog pasitiki tuo, ką tau sako random bičas internete. Aš, pvz, esu gyvai kalbėjęs su žmogum, kuris nesuprato, kaip iš medžio galima dirbdinti sudėtingas ir taisyklingas formas, nenaudojant CNC staklių. Kodėl? Todėl, kad šiais laikais nėra jokios prasmės susirietus skaptuoti ar zulinti rašpeiliu. Bet jei tam pašvęsi savo gyvenimą, paskui koks nors ateities žmogus kraipys galvą ir pasakos apie senovės technologijas.
Esu, pvz, matęs Discovery laidą, kur rimtu veidu pasakojo, kad senovės žydų Sandoros skrynia buvo didžiulis kondensatorius, kurį pakraudavo iš žaibų, o tada jis užmušdavo žmones, kurie drįsdavo pažiūrėti vidun (tą iš tiesų mini biblija). Jei neturėčiau supratimo apie elektroniką, laisvai būčiau tuo įtikėjęs ir nuėjęs skleisti gerosios naujienos
donatasv 2023-11-26 21:55
Jei pas tave tokie pasakymai, reiškiasi rankos kreivos ir tu jas naudoji tik šiknai nusivalyt. Sorry už pasakymą bet toliau su tavim neverta test diskusijos. Supratimo formos kompleksiškumo ir kaip ją išgaut 0...
Kitas dalykas moksle nebūna tokio dalyko nematom reikalo daryti. Užkonservuoja radinius tam, kad atsiradus naujoms technologijoms juos galima būtų tirt išnaujo.
Paprastas bloko pjūvis kelių metrų akmens suleistas taip, kad vos liniją pjūvio įžiūri. Su šiuolaikiniu disku nupjovus tokį akmenį, dar šlifuosi, kad išgaut tikslumą. Nes tarkim egipto piramidėje 2mil blokų nukrypk bent per milimetrą ant bloko betkurioje kraštinėje per 100 metrų aukštį kokį nuokrypį nuo ašies gausi? Mūsų civilizacija šį klausimą išsprendžia mūrijimo koše, kur gali koreguoti, ten to nėra. Bent supranti koks komplikuotas tai procesas?
Stebėtojas 2023-11-26 22:09
O štai koks gražus pavyzdėlis, kaip akmenį išskaptuoja:
donatasv 2023-11-26 22:31
Kokio tipo akmuo? Granitas?
donatasv 2023-11-27 09:52
Akmenį jei sugebi apdirbti nėra labai sudėtingas procesas. Pats savom akim mačiau, atkasė statybose didelį akmenį, su perfu audė, su kūjais daužė nieko. Atėjo diedulis su nedideliu plaktuku pabraukė ranka apžiūrėjo ir gan nestipriais smūgiais suskaldė gabalais. Kiek jis aiškino reikia žinot vietas ir stebėt linijas. Bet problema yra kraštinėse ir plokštumose. Net ir dabar pareina blokeliai su 1 gal 2 mm paklaida ir tai skaitosi norma su šiuolaikinėmis technologijomis. Sudėjus vieną bloką ant kito jei bus bent milimetro paklaida (kas yra labai mažai), dedant ant viršaus kitą be išlyginamojo sluoksnio gausis paklaida ir kituose blokeliuose kurią matysi tiek gulščioje tiek stačioje kraštinėje ir ta paklaida su kiekvienu aukštu vis didės. Visus akmenis išdirbt taip tiksliai nu praktiškai neįmanoma net ir su šiuolaikine technika diskas gavęs apkrovas, pašilęs deformuojasi, rankiniu būdu nėr ką aplamai šnekėti apie tokį tikslumą, nebent padėjus dar šlifuosi kol suleisi. Tokias nasamones kaip hmz ir danas gali vartyt tik žmonės niekad savo rankomis nieko nestatę, kurie nesupranta ką reiškia paklaida. Man pvz patinka dirbt su medžiu (hobis), turiu tam sklepe krūvą įrankių ir jei darau kažką tikslaus lipinimui ir panašiai net nebrėžiu pieštuku, nes tuksliam suleidimui tai gali būti perdidelis nuokrypis. Bent per milimetrą vibruoja diskas jau keiti guolius. O čia dešimtis kvadratinių metrų plokštumas sulyginti taip... medžiui dzin į spaustuvus ir suklijavai. Akmuo 0 deformacijos...
immortallt 2023-11-27 10:40
O kiek granitinių luitų piramidėje yra?
O tu matei kaip ten "net geležtės įkišti neina" luitų sudėta?
Piramidės viduje luitai jau nebėra net tiek suleisti tvarkingai, kiek išorėje.
O šiaip dar prieš 15 metų kai buvau Hurghadoje, gatvėse buvo pilna iš akmens (turbūt marmuro) su primityviais įrankiais basomis ir be pirštinių zulinančių vazas, kurios tiek išplonintos, kad šviesą praleidžia. Nieko tokio, ko neturėjo senovės Egipto laikais.
Kaip jau ne kartą sakiau, daryk kokį nors vieną paprastą darbą bent 3 mėnesius 12 valandų per dieną, 6 dienas savaitėje, susigalvosi greitai, kaip pasilengvinti gyvenimą ir padaryti geriau. Tik pradėk ne nuo šiuolaikinių įrankių, o nuo to, kas po ranka.
Ir šiaip, piramidžių tikslumas yra pervertintas ir mistifikuotas. Ne vienas mokslinis straipsnis buvo paneigiantis "peilio geležtės neįkiši" teiginį, kad taip buvo daroma tik atskirose dalyse. Ir būdų ne vienas išbandytas, vienas iš paprastesnių pasirodęs - virvė + vanduo + smėlis. Du blokus sudedi vienas ant kito, įkiša virvę ir zulina, kol sugula idealiai vienas ant kito.
Dannas3 2023-11-27 11:17
Tai tu, kad cia rasytum litanijas, sakyk kokia tavo teorija, o ne kad negalejo padaryt, nes TU taip galvoji. As tau jau parasiau, kad high tech yra logiskai visiska nesamone. Realiai didesne tikimybe, kad ateiviai isskaptavo:))))) tavo problema, nes galvoji tuometiniai zmones buvo durnesni nei dabar. Jie turejo tokias protines galimybes, kaip dabar, tik prisitaikiusias prie tu laiku ir tu laiku galimybiu.Mes tuose laikuose butume debiliukai, kaip ir jie butu debiliukai musu laikais. Tai sakyk kokia tavo teorija?
donatasv 2023-11-27 12:05
Nežinau, neturiu teorijos. Tik klausimus. Dabartinė teorija varis, žalvaris prieš granitą ir toks tikslumas neįtikina.
Stebėtojas 2023-11-27 20:14
Tai aš tau pametėsiu idėją, o tu jau galvok toliau. Deimantai, tiksliau deimantų "dulkės". Žinant, kad deimantas yra labai kietas ir su juo gali raižyti ką nori, labai nesunku susiprotėti ir pasigaminti , net ir vario/bronzos amžiuje. Gal pats įrankis tarnaus kiek trumpiau, bet padaryti galėsi tikrai daug.
donatasv 2023-11-27 22:24
Deimantą užauginti išmokom tik neseniai ir tam reikalingos dar aukštesnės technologijos. Blokų skaičiuoja 70milijonų gerai mainino?... Deimantas yra 10 aukščiausios klasės kietumo akmuo, nepamenu 9 kietumo akmens pavadinimo, bet bent jau aplink egiptą yra ten jų. Su juo didelę dalį akmenų buvo galima pjaustyti. Kalba eina ne apie patį procesą kaip pjaustymas, o apie pjūvio tikslumą. Dabartinės staklės milimetro wiglewigle daro. Rankinis pjūklas kiek padarys? Dar tiksliau?
Stebėtojas 2023-11-28 00:05
Nesupratau, kam tau auginti deimantus vario amžiuje? Nueini į deimantų kasyklą ir prisikasi.
Tu nesvaik apie tuos tikslumus. Kelis blokus gal ir išpjaustė kaip įmanoma tiksliau, bet likusi piramidės dalis tai nemaža dalimi tiesiog suversti akmenys užlieti kalkių mišiniu.
donatasv 2023-11-28 01:15
Tada galėsi apie kalkių mišinius pasakot.
Stebėtojas 2023-11-28 08:19
Prasidėjo "lomkės", nes faktai neatitinka susikurto vaizdo?
Štai kaip atrodo "
Beje, nebūtina užsiciklinti ant deimantų, gali naudoti ir kitus brangakmenius. Pavyzdžiui, smaragdo kietumas 7,5-8 pagal Moso skalę, granito kietumas 5,5-7 pagal Moso skalę. Ar dar reikia kokių nors super puper technologijų norint išgremžti granitą? Ne, tik daug ilgo ir nuobodaus darbo.
immortallt 2023-11-28 08:42
Šiaip apie kokius pjūvius dar eina kalba, kai jie nėra tiesūs? Akmenys nulyginti, kad du tarpusavyje susiglausti, ne kad idealiai tiesiai nupjauti.
Stebėtojas 2023-11-28 09:05
Kitas dalykas, kad bent jau tam tikros rūšies granitas turi polinkį skilti "lygiai". Labai informatyvus filmukas:
https://www.youtube.com/watch?v=gUtRsNm8zKM
donatasv 2023-11-28 12:24
Tiesumas prasideda toje vietoje kur akmuo pradeda liestis su akmeniu.
Dar vieną dalyką norėčiau paminėti. Paklauskit archeologų su kuom apdribo akmenį egiptiečiai civilizacijos pradžioje ir jos pabaigoje. 3000 metų civilizacija gyvavo kuri turėjo geras metematikos, medžiagų mokslo, geologijos, kosmologijos žinias ir per 3k metų nei per nago juodymą nepatobulino savo įrankių? WTF mes per 2k nuo panašaus lygio perėjome iki atomų manipuliacijos, skrydžių į kosmosą, o tie nieko?
Dannas3 2023-11-28 12:57
Mano teorija butu, kai dideli zingsni padarem, tik tada kai pasaulis patapo globalus. Sakai per 2tukstancius metu pasiekem kosmosa, kai praktiskai viska pasiekem per pastaruosius 2 simtus metu. Realiai kur kas greiciau pradejom vystytis tik po 15a tai yra kai prasidejo geografiniai atradimai. Iki tol nekazka labiau pazenge buvom, nei pries 4000m. Medziagu prieinamumas, gebejimas dalintis idejomis, konkurencija tarp valstybiu buvo varomoji jega. Tuo metu Egipte ar kitur, vire savo sultyse ir tiek.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
„Ateiviai jau tarp mūsų. Bet ieškome ne ten.“ Garsus astronomas padarė netikėtą pareiškimą