Britanijoje išbandyta vakcina, nuo gripo sauganti visą gyvenimą  (12)

Didžiojoje Britanijoje sukurta ir sėkmingai išbandyta vakciną nuo gripo, kuri leidžia pasiskiepijusiam žmogui visam gyvenimui įgyti imunitetą įvairioms gripą sukeliančio viruso padermėms. Pirmosios klinikinių tyrimų fazės rezultatai buvo pristatyti Pasauliniame gripo kongrese Amsterdame.

Kaip rašo britų dienraštis „The Daily Mail“, vakciną, pavadintą „FLU-v“, sukūrė britų kompanija SEEK, kuri specializuojasi inovacinių vaistinių preparatų tyrimų srityje. Vakcinos bandymuose dalyvavo 48 savanoriai. Remiantis tyrimų ataskaita, pirmoji klinikinių tyrimų fazė parodė, kad vakcina yra saugi naudoti ir leidžia įgyti stabilų imunitetą.

Šiuo metu naudojamos vakcinos nuo gripo yra sukurtos gripo viruso paviršinių antigenų, pasižyminčių dideliu kintamumu, pagrindu. Todėl kasmet prieš sezonines gripo epidemijas tenka kurti naujas vakcinas.

Skirtingai nuo kitų vakcinų, „FLU-v“ sudėtyje yra gripo viruso vidinių baltymų sintetinių analogų, kurie yra itin stabilūs. Šių baltymų struktūra nepakito per visą gripo viruso stebėjimo laikotarpį, kuris tęsiasi jau maždaug 60 metų. Užuot virusams „nugalėti“ naudoję antikūnius naujoji vakcina iššaukia kitų imuninės sistemos ląstelių, limfocitų TC (Cytotoxic T), gamybą.

Taigi tokia vakcina teoriškai suteikia ilgalaikę apsaugą nuo gausybės gripo viruso padermių. Vakcinos kūrėjai pažymi, kad kartą pasiskiepijęs žmogus veikiausiai įgis imunitetą visam gyvenimui.

Tikimasi, kad antrosios klinikinių tyrimų, kurių metu bus tiriamas ne tik vakcinos saugumas, bet ir efektyvumas, fazės rezultatai bus paskelbti ateinančių metų pradžioje.

Aut. teisės: Londono žinios
Londono žinios

(0)
(0)
(0)

Komentarai (12)

Susijusios žymos: