Tarptautinė kosminė stotis tiesiogiai transliuos HD kokybės Žemės vaizdus (Video)  (7)

Ko gero, mažai teapsiriksime teigdami, jog nė vienas iš šią naujieną skaitančiųjų nėra žvelgęs į Žemę, skriedamas orbitoje aplink ją. Tačiau šią skriaudą netrukus bus galima iš dalies kompensuoti internete. Pora vaizdo kamerų bus nuskraidintos į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), pritvirtintos ir paruoštos tiesiogiai transliuoti aukštos kokybės Žemės vaizdus.

Kanadiečių bendrovė „UrtheCast“ su Rusijos kosmine agentūra „Roskosmos“ sudarė sutartį, pagal kurią dar šiemet į TKS pristatys ir jos išorėje sumontuos dvi vaizdo kameras, į Žemę siųsiančias tiesioginius Žemės vaizdus, kuriuos bus galima tiesiogiai stebėti internete.

Viena kamera filmuos aukštos (HD – „high-definition“), kita – šiek tiek mažesnės raiškos (trispalviu vaizdo) režimu. Kaip pabrėžia vienas iš bendrovės „UrtheCast“ įkūrėjų, bendrovės prezidentas Skotas Larsonas (Scott Larson), tai bus pirmoji istorijoje aukštos raiškos mūsų planetos vaizdų transliacija.

Anot S. Larsono, sistema bus savotiškas „Google Earth“ ir „YouTube“ kokteilis, kuriuo bus apjungiamos tiesioginės transliacijos, žemėlapiai ir kitos galimybės. Tiesioginės transliacijos žiūrovai turės galimybę susistabdyti vaizdą, priartinti jį ar atsukti atgal.

Vaizdo kameras pagamino britų bendrovė, o programine įranga rūpinosi robotizuotą daugkartiniuose erdvėlaiviuose „Space Shuttle“ gaminusi ir įrenginėjusi kanadiečių bendrovė, kurios būstinė įsteigta Kalgaryje (Kanada). Tiesioginė Žemės transliacija turėtų prasidėti 2012-ųjų pradžioje.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(11)
(0)
(1)

Komentarai (7)

Susijusios žymos: