Kinija patvirtino baigianti statyti pirmąjį savo lėktuvnešį  (7)

Vienas aukšto rango Kinijos kariškis patvirtino, kad jo šalis statosi pirmąjį lėktuvnešį, pirmąkart pripažindamas šio tipo laivo egzistavimą slapumu garsėjančiose Pekino ginkluotosiose pajėgose.

Antradienį paskelbtame interviu dienraštis „Hong Kong Commercial Daily“ citavo Kinijos liaudies išvadavimo armijos (PLA) generalinio štabo vadą Chen Bingde, kuris sakė, kad 300 metrų ilgio pertvarkytas lėktuvnešis, kuris buvo suprojektuotas Sovietų Sąjungoje, „yra statomas, tačiau dar neužbaigtas“.

Kariškis atsisakė pateikti daugiau detalių, tačiau ginkluotės ekspertai yra nurodę, jog Kinija iš Rusijos 1998 metais įsigijo pradėtą statyti lėktuvnešį „Variag“, o šiuo metu jo statyba beveik baigta.

Kaip pranešama, šis laivas dabar yra Kinijos šiaurės rytiniame Daliano uostamiestyje.

Vienas Kinijos ginkluotės ekspertas sakė, kad šis laivas, turėjęs tapti Sovietų Sąjungos karinių jūrų pajėgų dalimi, bus naudojamas mokymams ir taps modeliu Pekino planuojamam savo konstrukcijos lėktuvnešiui. „Variag“ statybą buvo sutrikdęs Sovietų Sąjungos subyrėjimas 1991 metais.

„Hong Kong Commercial Daily“ citavo neįvardytus šaltinius, kurie sakė, kad naujasis lėktuvnešis gali būti baigtas statyti jau birželio pabaigoje.

PLA generalinio štabo vado padėjėjas Qi Jianguo sakė dienraščiui, kad šis lėktuvnešis nebus siunčiamas į kitų šalių vandenis, laikantis Pekino gynybinės strategijos.

„Visos didžiosios pasaulio valstybės turi savų lėktuvnešių – jie yra didžios šalies simboliai“, – kariškį citavo Honkongo dienraštis.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (7)