Ką reikia žinoti apie praėjusią savaitę pakeistas „Facebook“ taisykles?  (12)

Pirmas dalykas, kurį reikia žinoti apie „Facebook“ privatumą, yra tai, kad nuo praėjusio penktadienio tai vadinsis nebe „privatumo politika“, o „duomenų naudojimo politika“. Svarbiausia tai, kad jei naudosite ar prisijungsite prie „Facebook“, automatiškai sutiksite su minėtųjų taisyklių pokyčiais.

Interneto portalo Redwriteweb.com žurnalistai kalbino „Abine“ įmonės atstovę Sarah Downey, kuri įtariai vertina „Facebook“ saugumo pakeitimus. Pašnekovės išsakyta nuomonė gali priversti internetinio vartotojus ateityje detaliai perskaityti sąlygas, prieš sutinkant su jomis.

„Pokyčiai rodo, kad „Facebook“ plečia savo duomenų kaupimo praktiką, norėdami pasiekti net tuos asmenis, kurie nėra prisiregistravę prie šio socialinio tinklo“, – nuomonę išreiškė moteris. Taip pat naujose taisyklėse nurodoma, kad programų kūrėjai, norintys bendradarbiauti su „Facebook“, turės laikytis tokių saugumo ir privatumo taisyklių, kurių netaiko pats populiariausias socialinis tinklas.

„Šios naujovės sako vieną: arba sutik, arba pasišalink. Vartotojai sutiks su naujomis sąlygomis vien naudodamiesi „Facebook“. Dauguma iš jų net nesužinos, kad taisyklės pakeistos“, – pasakojo S. Downey.

Internetinio privatumo ekspertė iškelia tokius abejones „Facebook“ „nuoširdumu“ keliančiais teiginiais:

Pokyčiai yra skirti ne geriau apsaugoti vartotoją, o pačiam socialiniam tinklui geriau valdyti informacijos ir duomenų tvarkymą.

Pokytis 2.3 taisyklių punkte leidžia jūsų draugams suteikti programai leidimą prieiti prie jūsų asmeninių duomenų.

Programas kuriančioms kompanijoms bus sunkiau pritraukti vartotojus, nes dėl „Facebook“ taisyklių negalės garantuoti klientų asmeninės informacijos saugumo.

„Facebook“ uždraus vienam asmeniui turėti keletą profilių ar vadintis ne tikruoju savo vardu.

Pagal naujas taisykles vartotojas privalės savo profilyje atnaujinti asmeninę informaciją, vos jai pasikeitus.

Interneto ekspertė bijo dėl kai kurių žodinių pokyčių taisyklėse. Pavyzdžiui, žodis „vartotojai“ pakeistas į „vartotojai ir ne vartotojai, kurie susiję su „Facebook“. Kyla grėsmė, kad „Facebook“ galės naudotis informacija apie tuos asmenis, kurie net neturi „Facebook“ profilio.

Aut. teisės: Diena.lt
Diena.lt

(5)
(0)
(4)

Komentarai (12)

Susijusios žymos: