Vėjininkai: pagal vėjo potencialą neatsiliekame nuo Europos  (0)

Šiandien vėjas yra brandžiausia technologija Lietuvoje iš visų alternatyvių energijos šaltinių, „Ekonomika.lt“ surengtoje diskusijoje „vizioNOMIKA“ teigė „4 Energia“ vadovas Tadas Navickas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jo įsitikinimu, Lietuvoje esantis vėjo potencialas praktiškai neatsilieka nuo kitų Europos valstybių. „Lietuvoje vėjo yra – gerose šalies vietose vėjo potencialas yra toks, kaip ir kitose Europos valstybėse“, - pasakojo T. Navickas.

Naujausios technologijos leidžia plėsti geografines vėjo energijos išnaudojimo ribas, tačiau dėl neigiamų vėjo jėgainių poveikio Lietuva yra spaudžiama iš sausumos persikelti į jūrą.

„4 Energia“ vadovo teigimu, vėjo prasme Baltijos šalys yra sujungtos į vieną regioną, o didesnis bendradarbiavimas padėtų pasiekti geresnių rezultatų. „Glaudesnis Baltijos šalių elektros tinklų įmonių bendradarbiavimas gali dar išplėsti vėjo energetikos plėtros galimybes regione“, - teigė T. Navickas.

Manoma, kad maksimali kaina vėjo energijai parkuose sieks 28 ct/kWh, tačiau dėl aukcionų kaina greičiausia bus dar žemesnė. „Lyginant su importuojama energija vėjas yra kiek brangesnis, tačiau pigesnės energijos Lietuvoje šiuo metu nepagaminame“, - konferencijoje kalbėjo T. Navickas.

Jo teigimu, šiandien Lietuvos vartotojai moka ne už žalią energetika, o už tradicinę dujinę energetiką. 2012 metais už termofikacinių elektrinių ir Lietuvos elektrinės viešuosius interesus atitinkančias paslaugas (VIAP) buvo sumokėta 515 mln. litų, o už atsinaujinančių šaltinių VIAP – 115 mln. litų. T. Navicko manymu, skiriant vėjo energetikai 515 mln. litų per metus būtų galima pagaminti 4,3 TWh elektros energijos.

„Jei šią suma skirtumėm kaip paramą vėjo projektams, būtų galima pastatyti 250 MW naujų vėjo parkų, kurie pagamintų 0,63 TWh kiekvienais metais, - spekuliavo pranešėjas. - Iš karto būtų galima gaminti elektrą rinkos kaina, atsirastų galimybė panaudoti Europos Sąjungos lėšas.“

Šiandien Lietuvoje yra apie 220 MW veikiančių ar statomų vėjo jėgainių parkų, arba apie 100 vėjo jėgainių. T. Navicko nuomone, turint 350-450 vėjo jėgainių būtų galima pagaminti 1500 MW arba pusę šiandien Lietuvoje suvartojamos energijos.

Apibendrindamas „4 Energia“ vadovas teigė, kad 2015 metais elektros jungtys iš esmės užtikrins šalies energetinį saugumą elektros sektoriuje bei atsivers idealios sąlygos subalansuoto ir tvaraus energijos sektoriaus kūrimui. Jo įsitikinimu, alternatyvioji energetika bus pagrindinis kelias, kurį pasirinks Lietuva.

„Visos reikalingos technologijos yra čia, - diskusijos „vizioNOMIKA“ metu tvirtino T. Navickas. - Turime pakankamai žinių ir kapitalo, trūksta politikų noro ir valios, kad būtume sveiki, saugūs ir nepriklausomi.“

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Ekonomika.lt
Ekonomika.lt
Autoriai: Mindaugas Samkus
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: