Vėl pakoreguoti saulės energijos supirkimo tarifai Lietuvoje  (15)

Seimas skubos tvarka pataisė didžiųjų saulės jėgainių energijos supirkimo tarifus. Numatyta, kad nespėsiantiems gamybos pradėti iki liepos, tarifai mažės maždaug tris kartus.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Anksčiau pakeitę paramos tvarką mažoms saulės jėgainėms ketvirtadienį parlamentarai ėmėsi didžiųjų. Pataisos numato, kad stambių elektrinių savininkai, elektros gamybą pradėsiantys iki liepos, gauna senus supirkimo tarifus – lito penkiasdešimties už kilovatvalandę. Kitiems kaina – kita.

„Tie, kurie investavo ir gavo leidimą, kol kas dirba savo vaga. O tie, kurie neinvestavo ir negavo leidimo iki liepos 1 dienos, turi gauti tokį tarifą, kokį gaus visi“, – aiškino Seimo narys Viktoras Uspaskichas.

Tarifus kas ketvirtį nustato Kainų komisija. Gamintojai skaičiuoja, kad pagal šiandieninį jos sprendimą, supirkimo kaina bus apie 52 centai.

Vis dėlto įstatymo pakeitimai esą nesugriauna viso sektoriaus, o to labai bijota. Mat, anot jėgainių savininkų, Seimas atsižvelgė į Vyriausybės išvadas, o ne aklai patvirtino V. Uspaskicho siūlymus, kurie esą buvo tragedija.

Tad masinių ieškinių prieš valstybę dabar jau neprognozuojama, bet vienas kitas gali būti.

„Mažiems projektams buvo daug palengvinimų – jas buvo galima pastatyti per 4–6 mėn. Didelės jėgainės turi parengti detaliuosius planus, gauti statybos leidimus, pereiti poveikio aplinkai atrankas. Vien biurokratinių popierių sutvarkymas trunka metus, o kur dar statybai pusė metų... Manau, gali būti ieškinių, bet jų nebus daug“, – LRT televizijos naujienų tarnybai telefonu sakė Atsinaujinančių energijos gamintojų asociacijos prezidentas Ruslanas Sklepovičius.

Parlamentarų teigimu, jeigu pataisos nebūtų priimtos, būtų brangusi elektra visiems vartotojams, nes valstybė saulės energiją iš visų stambių parkų brangiai būtų pirkusi 12 metų. Dabar esą bus galima sutaupyti apie 30 milijonų litų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
Autoriai: Irma Janauskaitė
(6)
(0)
(3)

Komentarai (15)

Susijusios žymos: