Tai bent plonumas! Korėjiečių lemputė, kokios pasaulis dar nematė (Video)  (3)

Seulo nacionalinio universiteto specialistai naudodami silicio lustą ir grafeno fragmentus sukūrė žmonijos istorijoje „labiausiai plokščią“ apšvietimo prietaisą. Grafeno lemputės storis yra tik vienas atomas.


Mokslininkai pažymi, kad jų atradimas padės pasiekti naują lygį kuriant skaidrius ekranus ir itin didelės galios šildytuvus.

Vienas iš lemputės kūrėjų Yun Daniel Park pabrėžia:

– Edisonas iš pradžių savo garsiosios lemputės pagrindui naudojo anglies pluošto siūlus. Mes sugrįžome prie šios idėjos ir išvystėme ją iki logiškos pabaigos, naudodami grynesnę anglies formą – grafeną, kuris leido pasiekti vieno atomo lemputės storio ribą.

Pietų Korėjos ekspertų sukurtos lemputės viduje yra silicio lustas su dviem atramomis ploniausiam grafeno siūlui. Kai srovė yra perduodama per giją, ji akimirksniu įkaista iki 2800 °C. Tuo metu grafeno siūlo centre aptinkami „karšti elektronai“, bet elemento išorė išlieka vėsi.

Svarbiausias grafeno lempos privalumas yra tai, kad ji šviesą ir šilumą spinduliuoja 1000 kartų efektyviau nei įprasti modeliai su anglies arba volframo siūlais. Kūrėjai taip pat pažymi, kad išradimas yra suderinamas su puslaidininkinių lustų gamybos technologijomis.

Be to, grafeno siūlas šviesoje yra skaidrus, todėl šviesa suformuojama tiesiog luste, o tai leidžia šviesos atspalvius keisti realiu laiku, manipuliuojant eilučių, prie kurių yra prijungti šviesos elementai, aukščiu.

Kūrėjai vien tuo neapsiribos ir dabartinis jų tikslas yra paspartinti šių mikroskopinių apšvietimo prietaisų įjungimą ir išjungimą bei dar labiau sumažinti jų matmenis.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM
(38)
(1)
(37)

Komentarai (3)