SMS švenčia 15-ąjį gimtadienį  (1)

Pirmadienį, gruodžio 3 dieną penkioliktąjį gimtadienį švenčia trumpoji žinutė (SMS). Per savo gyvavimo metus SMS tapo vienu populiariausių mobiliojo ryšio vartotojų bendravimo būdų Lietuvoje ir visame pasaulyje. Naujausiais duomenimis, per dieną Lietuvoje išsiunčiama apie 26,5 milijono trumpųjų žinučių, pasaulyje šis skaičius siekia apie 6 milijardus. Prognozuojama, kad per artimiausius trejus metus išsiunčiamų žinučių kiekiai įvairiose šalyse didės nuo 8 proc. iki 26 proc. kasmet.

„Gyvename greičio ir pokyčių laikais, tad vis dar populiarios ir plačiai naudojamos SMS 15 metų gimtadienis, tikrai dėmesio verta sukaktis“, – sakė telekomunikacijų bendrovės „Bitė Lietuva“ marketingo direktorius Vytautas Kaikaris. Pasak jo, pristačius SMS paslaugą 1997-ųjų pabaigoje, pirmaisiais metais vienas „Bitės“ klientas vidutiniškai išsiųsdavo po 2 žinutes per mėnesį, kai šiandien kiekvienam klientui tenka po 6 SMS per dieną, t.y. maždaug 180 SMS per mėnesį.

V. Kaikario teigimu, nors SMS buvo sukurta kaip tinklo pranešimo funkcija, vėliau ji buvo pritaikyta kur kas įvairiapusiškesniam žmonių bendravimui. Šiandien SMS naudojimo pavyzdžių aptinkama įvairiose srityse: trumpąja žinute galima užsisakyti paslaugų, gauti reklaminius pasiūlymus, informaciją apie sąskaitas, duomenis iš telemetrijos įrenginių, balsuoti televizijos laidoje ar atisiskaityti už automobilio stovėjimą.

Pasak „Bitės“ atstovo, lietuvių siunčiamų trumpųjų žinučių srautai priklauso nuo mobiliojo ryšio operatorių pasiūlymų, sezono ir švenčių. Daugiausia žinučių šalyje išsiunčiama Kalėdų bei Naujųjų metų laikotarpiu, kuomet kasmet fiksuojami vis nauji jų siuntimo rekordai.

Žmonėms pradedant naudoti vis daugiau modernių telefonų, taip pat auga ir iliustruotų žinučių (MMS) srautai. Per antrąjį šių metų ketvirtį išsiųstų MMS skaičius išaugo daugiau kaip 40 proc. palyginus su pirmuoju 2007 metų ketvirčiu.

Prognozuojama, kad per šiuos metus pasaulyje išsiųstų SMS kiekis sieks iki 2 trilijonų, o šios paslaugos pajamos pasauliniu mastu 2 kartus viršys Holivudo pajamas. 2010-aisias pasaulyje turėtų būti išsiųsta daugiau kaip 3 trln. trumpųjų žinučių, o 2012-aisiais šis skaičius išaugs beveik iki 4 trilijonų.

„Šiuo metu sparčiausias išsiunčiamų SMS augimas stebimas besivystančiose šalyse, pavyzdžiui, Afrikos ir Azijos regionuose. Tuo metu išsivysčiusiose rinkose, taip pat ir Lietuvoje, išsiunčiamų trumpųjų žinučių kiekio augimas lėtėja, joms atsiranda patogesnių ir kainos prasme prieinamų alternatyvų, tokių, kaip mobilusis paštas“, – sakė V. Kaikaris.

Šaltinis: Pranešimas spaudai

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (1)