Tarptautinėse parodose-konferencijose – vertinga patirtis ir naudingi kontaktai  (0)

Asociacijos „INFOBALT“ vykdomame darbuotojų mokymų projekte dalyvaujančių dviejų Lietuvos IRT įmonių darbuotojai vyko į pasaulinio masto parodas-konferencijas: UAB „Lexnet“ – į „The Legal IT Show“ Londone, o UAB „Lema“ – į „CeBIT 2011“ Hanoveryje. Čia jos įgijo vertingos patirties ir užmezgė naudingų kontaktų.

„The Legal IT Show“ yra didžiausia ir svarbiausia Europoje specializuota paroda-konferencija, skirta informacinių technologijų taikymui teisės srityje. Šiųmetėje parodoje dalyvavo du bendrovės „Lexnet“, kuriančios profesionalias teisinės informacijos paieškos sistemas, žinomas „Infolex“ verslo vardu, atstovai.

„IT taikymo teisėje tendencijas sekame nuolat, tačiau svarbu iš arti pasižiūrėti į naujausius sprendimus, pabendrauti su jų kūrėjais, o taip pat ir su jų naudotojais – pasaulinio lygio teisininkais. Paroda „The Legal IT Show“ yra pačių naujausių, įdomiausių ir labiausiai pasiteisinusių pasaulinėje praktikoje sprendimų eksponavimo vieta. Tad vykome iš anksto žinodami, kad semsimės kitų šalių patirties, kuriant naujus sprendimus ir rinkodarą. Beje, dalyvavome ir seminaruose – tai buvo puiki proga dalyvauti diskusijoje su vienu įtakingiausiu pasaulyje profesorių Richard‘u Suskind‘u“, – pasakoja „Lexnet“ direktorius Tauras Pėstininkas.

Pasak jo, „The Legal IT Show“ dalyvavę daugelis pažangiausių IT sprendimų teisininkams kūrėjai yra gerai žinomi pasauliniu mastu. Kasmet jie sutinkami ir daugelyje kitų tarptautinių parodų, pavyzdžiui „CeBIT“ Vokietijoje ar „LegaTech“ JAV.

„Ypač įdomu stebėti jų vystymąsi – kokios sritys ar idėjos stabiliai kyla, o kokios tėra trumpalaikis technologijų mados dalykas, mirštantis kartu su rinkodarinio palaikymo pabaiga. Toks domėjimasis padeda mums atidžiau ir tiksliau įvertinti realius rinkos poreikius, ir koncentruotis tik į tų idėjų realizavimą, kurios turi daugiausia potencialo įsitvirtinti rinkoje. Kartu su šūsnimi inovatyvių idėjų į Lietuvą vežėmės ir įdomių kontaktų, galinčių ateityje virsti tarptautinio bendradarbiavimo projektais, o kitais metais tikimės sudalyvauti „The Legal IT Show“ ir kaip parodos dalyvis“, – teigia „Lexnet“ vadovas.

Duomenų perdavimo tinklų projektavimu ir diegimu, UNIX sistemų, bevielių duomenų perdavimo ir kitais nestandartiniais sprendimais užsiimančios UAB „Lema“ atstovų apsilankymo „CeBIT 2011“ metu vykusiuose seminaruose tikslas buvo susipažinti su naujausiais bevielių telekomunikacinių technologijų pasiekimais pasaulyje.

„Parodoje-konferencijoje matyti tendencija, kad ypač didėja periferinių įrenginių, turinčių galimybę prisijungti bevielėmis technologijomis, spektras, bevielės technologijos perkeliamos į aukštesnius dažnius, didėja GPS panaudojimo galimybės. Technines įrangos charakteristikas nesunku rasti internete, tačiau įvertinti mechanines ir ergonomines savybes įmanoma tik parodos-konferencijos vykusių seminarų metu. Juose dalyvavusių įmonės darbuotojų patirtis neabejotinai pravers ir kasdieniame darbe“, – sako UAB „Lema“ direktorius Rimantas Kazlauskas.

„CeBIT 2011“ dalyvavo virš 4200 įmonių iš daugiau nei 70 šalių, pristatytos 3D, programinės įrangos verslui, debesų kompiuterijos, socialinės žiniasklaidos, pažangiųjų tinklų, elektroninio paso, planšetinių kompiuterių ir IT apsaugos galimybės bei naujovės. Parodą-konferenciją aplankė 339000 lankytojų iš 90 šalių.

Projektas „Informacinių ir ryšių technologijų sektoriaus mažų ir vidutinių įmonių konkurencingumo didinimas, stiprinant darbuotojų specialiuosius gebėjimus“ vyks iki 2012 m. balandžio 30 d. Savo žinias bei įgūdžius tobulins 59 IRT sektoriaus įmonių darbuotojai. Projektas finansuojamas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 1 prioriteto „Kokybiškas užimtumas ir socialinė aprėptis“ VP1-1.1-SADM-01-K priemonę „Žmogiškųjų išteklių tobulinimas įmonėse. Projekto SFMIS Nr.: VP1-1.1-SADM-01-K-01-564. Bendra projekto vertė – 17.221.717 litų, projektui įgyvendinti skirta 13.777.373 litų Europos Sąjungos parama.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)