„Latvenergo” įžengė į Lietuvos elektros rinką  (1)

2010 metais, uždarius Ignalinos atominę elektrinę, Lietuvoje pradėjo veikti laisva elektros rinka. Nuo sausio mėn. 1 d. 2010 m. Latvijos valstybinė elektros tiekimo bendrovė „Latvenergo” pradėjo tiekti Lietuvai elektros energiją.


Latvija buvo vienintelė iš Baltijos šalių, kuri turėjo laisvą elektros rinką, veikiančią nuo 2008 m. balandžio mėnesio, kuomet visiems verslo subjektams buvo panaikintos fiksuotos elektros kainos. Lietuvoje įkurta dukterinė įmonė UAB „Latvenergo Prekyba”, pradėjo tiekti elektrą Latvijos Respublikos Ambasadai Vilniuje jau nuo praėjusių metų ir 2010 m. planuoja parduoti elektrą keletui didžiausių Lietuvos įmonių.

Pasak Gačio Junghanso (Gatis Junghans), UAB „Latvenergo Prekyba” direktoriaus, tai esminis pasikeitimas, kai uždarą ir monopolistinę rinką pakeičia atvira rinka. Tai leis elektros energijos vartotojams pasirinkti elektros tiekėją ir atvers duris naujiems elektros tiekėjams iš kaimyninių šalių. Mes nusprendėme pradėti veiklą Lietuvoje pirmame laisvos rinkos formavimosi etape, kol jos dar nėra pasiskirstę elektros tiekėjai. Lietuvos vartotojai galės rinktis iš platesnio rato konkuruojančių tiekėjų už jiems palankesnes tiekimo sąlygas ir kainą. Elektros rinkos liberalizavimas Lietuvos energetikos sektoriuje suformuos visiškai naują verslo modelį su naujais elektros tiekimo ir procesų valdymo principais. Žinoma, prireiks laiko Lietuvos vartotojams ir rinkos dalyviams įsisavinti ir suprasti naujas rinkos taisykles ir išmokti pasinaudoti teikiamomis galimybėmis, siekiant gauti didžiausią vertę. „Latvenergo” pritaikys savo dviejų metų patirtį, sukauptą dirbant laisvoje Latvijos rinkoje. Mūsų taktika yra suprasti klientų poreikius ir pasiūlyti kiekvienam vartotojui individualius, jų poreikius atitinkančius sprendimus. Mes analizuojame ir pristatome situaciją rinkoje ir jos pagrindines kryptis, taigi vartotojai yra gerai informuoti, kad galėtų priimti sprendimus. „Latvenergo Prekyba” gali būti konkurencinga, siūlydama kainą ir palankias elektros tiekimo sąlygas ir tai liudija didėjantis mūsų klientų ratas Lietuvoje.

„Tai yra sunkiai suvokiama, bet Lietuvos elektros tiekėjai negali pasiūlyti geresnės kainos. Mes pasirinkome bendradarbiavimą su „Latvenergo”, nes gavome geriausią pasiūlymą. Taigi mes papildysime Latvijos, o ne Lietuvos biudžetą, tačiau taip funkcionuoja laisva rinka ” - sako Gintautas Poderis, AB „Plasta” Vykdomasis direktorius.

Apie „Latvenergo”

Akcinė bendrovė „Latvenergo” AS yra elektros tiekimo įmonė, kurios veikla – tiekti elektros energiją, ja prekiauti, taip pat teikti IT ir telekomunikacijų paslaugas. „Latvenergo” AS yra viena didžiausių bendrovių Latvijoje. „Latvenergo” AS taip pat vadovauja ir įmonės korporatyvinei grupei. „Latvenergo grupę” sudaro penkios dukterinės bendrovės: „Augstsprieguma tīkls” AS (TSO), „Sadales tīkls” AS (DSO), „Latvenergo Kaubandus” OÜ, „Latvenergo Prekyba” UAB ir „Liepājas enerģija” SIA. „Latvenergo” AS taip pat yra dviejų asocijuotų kompanijų „Nordic Energy Link” AS (Estija) ir „Pirmais Slēgtais Pensiju Fonds” AS akcininkė.

„Latvenergo Prekyba” UAB yra registruota Lietuvos Juridinių Asmenų Registre 2008 m. sausio mėn. 7 d. Bendrovė turi licenciją tiekti elektros energiją atviroje Lietuvos elektros rinkoje.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (1)