Plinta „velnio atodūsiu“ vadinama psichotropinė medžiaga, kuri iš žmogaus atima valią (Video)  (3)

Bekvapė, beskonė, bespalvė, bet mirtinai pavojinga. Medikai griebiasi už galvos – vienas baisiausių šio amžiaus narkotikų iš Kolumbijos pradėjo sparčiai plisti pasaulyje.


Iš alkaloidinių augalų, turinčių psichotropinį poveikį (Kolumbijoje jie auga laisvai), vaisių gaminami milteliai tampa mirtinu ginklu nusikaltėlių rankose.

Miltelius pila į gėrimus, kartais tiesiog papučia į veidą

Skopolaminas, kitaip dar vadinamas „velnio atodūsiu“ arba „burundanga“, dažniausiai vartojamas ne svaiginimosi, o svaiginimo tikslais.

Kolumbijos nusikaltėliai paprastai įberia šių miltelių potencialioms aukoms į maistą ar gėrimus, pavyzdžiui bare ar kavinėje. Tačiau vietiniai pasakoja, kad pakanka žmogui į veidą papūsti šio kvaišalo miltelių ir po kelių minučių pasireiškia jo poveikis.

„Žmonės išeina linksmintis, o po dviejų ar trijų parų prabunda ant parko suoliuko. Žmonės pas mus atvyksta be prisiminimų ir pinigų“, – thespec.com sakė San Jose universitetinės ligoninės Bogotoje seselė Maria Fernanda Villota.

Žmogus tampa marionete, nesugebančia kontroliuoti savo veiksmų

 Iš tiesų skopolamino miltelių poveikis – bauginantis. Žmogus, kuris yra jų apsvaigintas, tampa tarsi marionete, zombiu, nesugebančiu kontroliuoti savo veiksmų ir aklai darančiu tai, ką jam liepia.

Šio narkotiko aukos praranda ir atmintį, ir laisvą valią. Paliepti jie daro bet ką: ištuština banko sąskaitas, atiduoda automobilio ar buto raktus, atsiduoda prievartautojams. Yra pasitaikę atvejų, kad iš skopolaminu apkvaišintų aukų būdavo išimami net vidaus organai. Narkotikas paverčia aukas itin sukalbamais įvairiausiems sumanymams.

„Aš neturėjau nei jėgų, nei valios pasakyti aplinkiniams, kad su manimi kažkas negerai, aš tiesiog dariau tai, ką jie sakė: atrakinau savo buto duris, atidaviau pinigus, vyro fotoaparatus, viską, ir tai dariau su džiaugsmu, visa laimė, kad manęs neišprievartavo“, – pasakojo viena iš skopolamino aukų.

Kodėl jis taip veikia?

Portalui thespec.com mokslų daktaras Camilo Uribe plačiau paaiškino, kodėl skopolaminas veikia būtent taip. Pasirodo, šis narkotikas blokuoja neurotransmiterius, pernešančius informacija smegenų sričiai, atsakingai už trumpalaikę atmintį. Kitaip tariant, to, ką žmonės daro apsvaiginti šio narkotiko, smegenys paprasčiausiai nefiksuoja.

Savo ruožtu „The Daily Mail“ žurnalistui Bogotoje narkotikais prekiaujantis asmuo sakė, kad gramas „velnio atodūsio“ atrodo lygiai taip pat kaip gramas kokaino, tačiau skopolaminas, jo žodžiais, yra blogiau nei juodligė, o jo perdozavimas gali būti mirtinas.

Vartojo ir CŽV, ir naciai, ir jūrininkai

Tiesa, šis narkotikas nėra naujiena. Galima rasti informacijos, pavyzdžiui, rašoma Johno D. Marko knygoje „The Search for the Manchurian Candidate“, kad XX a. 7-ame dešimtmetyje CŽV, atlikdama prieštaringai vertinamus elgsenos programavimo eksperimentus, taip pat kliovėsi juo.

Teigiama, kad ir nacių „mirties angelas“ Josefas Mengele skopolaminą apklausų metu naudojo kaip savotišką tiesos serumą. Iš tiesų, kaip minėta, pirmosiomis minutėmis žmogus praranda laisvą valią, tad klausiamas tikrai gali papasakoti viską, ką žino. Tačiau vėliau, įrodyta, nuo skopolamino apima haliucinacijos, tad nežinia, kiek tokios apklausos būdavo naudingos.

Tiesa, šis narkotikas buvo vartojamas ir kaip vaistas. Tikinama, kad mažos jo dozės palengvina jūrligės ir Parkinsono ligos simptomus.

(59)
(9)
(50)

Komentarai (3)