Anksčiau spraginti kukurūzai buvo sveikas užkandis, bet dabar sukelia senatvinę silpnaprotystę: kas pasikeitė ir kaip to išvengti? (Video)  ()

Anksčiau spraginti kukurūzai buvo sveikas užkandis, bet, pradėjus juos ruošti pramoniniu būdu, kilo daug problemų – į spragėsius pridedama medžiagų, sukeliančių senatvinę silpnaprotystę, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Be to, priduria jis, yra ir kasdien vartojamų produktų, kurie naikina mūsų smegenis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Maistas veikia ne tik mūsų sveikatą, kūno linijas, energiją, bet ir nuotaiką, o svarbiausia – smegenų darbą, t. y. kai kurie maisto produktai joms turi tiesioginį kenksmingą poveikį, sako A. Unikauskas.

Jo teigimu, hidrinti riebalai didina blogojo ir mažina gerojo cholesterolio kiekį, labiausiai iš visų maistinių medžiagų didina infarkto ir insulto riziką, siejami su staigia mirtimi nuo širdies ligų ir didesne diabeto rizika, didinta vėžio riziką.

„Hidrintų riebalų daugiausia kepiniuose ir konditerijos gaminiuose, margarine, rafinuotame aliejuje, majoneze, greitajame maiste, kukurūzų spragėsiuose, bulvių traškučiuose. Tad keiskite bloguosius riebalus į geruosius. Rinkitės avokadus, žuvį, pirmo spaudimo aliejų, sviestą“, – pabrėžia profesorius.

Anksčiau spraginti kukurūzai buvo sveikas užkandis, bet, pradėjus juo ruošti pramoniniu būdu, kilo daug problemų, sako A. Unikauskas.

„Mikrobangų krosnelei skirtuose kukurūzuose esantys konservantai gali pakenkti smegenims ir atminties centrams. Ypač kenksmingas yra diacetilas, suteikiantis sviesto skonį spragėsiams, – jis  didina senatvinės silpnaprotystės riziką“, – aiškina medikas.

Be to, šios kenksmingos medžiagos gali būti ir  majoneze, margarine, saldžiuose produktuose, priduria jis.

„Kukurūzai tinka glitimo netoleruojantiems žmonėms, bet gaminkite juos patys namie. O jei dar išvengsite nereikalingų saldiklių, spragėsiai gali tapti puikiu užkandžiu“, – pataria A. Unikauskas.

O perdirbtuose mėsos gaminiuose (tarkim, dešroje), tęsia profesorius, yra nitrozaminų. Jie suardo smegenų barjerą, saugantį nuo toksinų poveikio. Taigi, pabrėžia jis, valgykite natūralią troškintą, virtą, orkaitėje keptą mėsą.

Plačiau – laidos „Klauskite daktaro“ įraše (žiūrėti nuo 32:20) :

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(5)
(2)
(3)

Komentarai ()