[Žinios trumpai] Ukrainos kariai pasislėpusią miške aptiko retą rusų karinę mašiną UR-77 „Meteorit“ – atlieka ypatingą užduotį (Video)  ()

Rusijos invazijos pajėgos nuo karo pradžios iš viso prarado 13 tokių mašinų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainiečiai „sumedžiojo“ dar vieną retą rusiškos karinės technikos pavyzdį. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų 112-oji teritorinės gynybos brigada pranešė sunaikinusi išminavimo mašiną UR-77 „Meteorit“.

Verta paminėti efektyvų drono operatoriaus darbą: jis sugebėjo pastebėti priešo dalinį giliai miške. Ir tada 92-osios mechanizuotosios brigados artileristai pradėjo tikslų smūgį prieš įsibrovėlius.

Remiantis „Oryx“ tinklalapio pateiktais duomenimis, nuo didelio masto karo Ukrainoje pradžios Rusijos okupacinės pajėgos neteko 13 UR-77 „Meteorit“ mašinų, iš kurių keturios buvo sunaikintos, dar dvi buvo paliktos ekipažo ir septynios pateko į ukrainiečių trofėjų sąrašus.

Dar šių metų kovą keletas tokių išminavimo mašinų UR-77 buvo sunaikintos ir dar viena perimta Ukrainos kariškių šalies šiaurėje naikinant inžinierių koloną.

UR-77 „Meteorit“ yra sovietinė išminavimo mašina, sukurta savaeigės haubicos 2S1 „Gvozdika“ pagrindu. UR-77 skirta sukurti praėjimus prieštankiniuose minų laukuose kovinėmis sąlygomis.

 

 

Transporto priemonė yra ginkluota paleidimo įtaisu ir dviem išminavimo linijos užtaisais. Paleidžiamas užtaisas sukelia smūginę bangą, kuri sunaikina arba išjungia visus sviedinius ar minas linijos užtaiso srityje (6 metrų pločio ir iki 90 metrų ilgio).

Transporto priemonė taip pat buvo naudojama puolimui, kai jos užtaisas buvo panaudotas ištisoms gatvėms sunaikinti miesto mūšiuose Sirijoje ir Ukrainoje.

Aut. teisės: MTPC
MTPC
(42)
(0)
(42)

Komentarai ()