[Žinios trumpai] Atgal iš laužynų – Rusija modernizavo muziejinį T-62M: tankas su „Brežnevo antakiais“ sugrįžta? (Foto)  ()

Tankas T-62 buvo priimtas į tarnybą dar 1961 m., jau 80-aisiais jis buvo laikomas visiškai pasenusiu, 2000-aisiais jis buvo pašalintas iš Rusijos Federacijos ginkluotės, tačiau buvo grąžintas į tarnybą ir yra modernizuojamas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Parodoje-forume „Army-2022“, kurią tikrai galima vertinti kaip Rusijos Federacijos karinio-pramoninio komplekso degradaciją.

Naujasis modernizuotas T-62, priimtas į tarnybą 1961 m. ir vis dar aktyviai naudojamas Rusijos kariuomenėje, buvo pristatytas karinėje parodoje „Army-2022“. Ši modernizavimo galimybė jau buvo parodyta 2021 m. rugsėjį. Tačiau naujos nuotraukos leidžia į tai pažvelgti kiek atidžiau.

Modernizavimui buvo paimtas T-62M tipas, jam būdingi du bokštelio elementai, kurie dėl būdingos išvaizdos net SSRS buvo praminti „Brežnevo antakiais“. Toks sprendimas savaime atrodo gana keistai, nes yra T-62MV modernizacija, kuri turi daug aktualesnius priekinės bokšto dalies šarvus su dinamine apsauga.

 

Tačiau šiame atnaujinime tokie šarvai dedami tik iš šonų, be to, yra sutvirtintas anti-akumuliacinėmis grotelėmis. O viršutinė priekinė dalis gavo papildomas šarvų plokštes, padidinančias apsaugą.

Pagrindinis modernizavimo bruožas – giroskopu stabilizuota optinė ir termovizinė stotis ant stiebo. Nepaisant šios mašinos modernizavimo, projektuotojams taip ir nepavyko nutiesti kabelio tanko viduje ar bent išilgai jo korpuso.

 

Tanke taip pat buvo įrengtas taikiklis 1PN-96МТ-02 su termovizoriumi ir lazeriniu tolimačiu, kuris pakeitė įprastą ir leido nuimti virš ginklo esantį lazerinį tolimatį. Taip pat tankas buvo aprūpintas 780 arklio galių varikliu.

„Defense Express“ pirmąjį straipsnį apie šį tanką parašė beveik prieš metus, tada buvo prieita prie išvados, kad tokia modernizacija yra skirta tik hipotetiniam tokių šalių kaip Sirija ar Libija interesams patenkinti.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(9)
(1)
(8)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: