Robotas bandys išlaikyti universiteto stojamąjį egzaminą  (0)

Japonijos kompanijos „Fujitsu“ tyrėjai kuria robotą, kuris, kaip tikimasi, bus pakankamai sumanus, jog labai gerai išlaikytų stojamuosius egzaminus į prestižiškiausią šalies universitetą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Stojamojo egzamino metu tikrinamos įvairios žinios, pradedant matematika, baigiant užsienio kalbomis, praneša naujienų agentūra AFP. Roboto dirbtinės smegenys analizuos žodžių, skaičių ir lygčių kratinį, o tuomet pateiks, kaip tikisi jo kūrėjai, teisingą atsakymą į Tokijo universiteto egzamino, garsėjančio savo sunkumu, klausimus.

„Jis turės analizuoti egzamino klausimus ir paversti formuluotes bei lygtis į tokią formą, kurią gali apdoroti, o tuomet išspręsti, naudodamas kompiuterio algebrą“, – aiškino Hidenao Iwane iš „Fujitsu Laboratories“.

„Fujitsu“ ir Japonijos nacionalinis informatikos institutas teigia, kad jų tikslas – pasiekti, jog iki 2021 metų robotas Tokijo universiteto, vienos aukščiausiai vertinamų aukštųjų mokyklų pasaulyje, stojamąjį egzaminą išlaikytų geriausiais pažymiais. Iki tol jie tikisi roboto gebėjimus išbandyti nacionaliniuose stojamuosiuose egzaminuose. Juos Japonijoje laikyti turi visi, norintys studijuoti universitetuose.

Tačiau pagrindinis tikslas – sukurti technologiją, kuri „leistų visiems lengvai naudoti pažangius matematinės analizės instrumentus“. „Tačiau pasiekti, kad kompiuteris suprastų tekstą, kuris skirtas žmonėms, nėra lengva užduotis“, – pridūrė bendrovės atstovas.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)