„Google“ ragina nesitikėti privatumo naudojantis jos „Gmail“ el. pašto tarnyba  (0)

„Google“ teigia, kad jos el. pašto tarnybos „Gmail“ vartotojai neturėtų tikėtis privatumo – esą naudojantis trečiosios šalies paslaugomis derėtų suprasti, jog paslaugos teikėjas taip pat turi prieigą prie persiunčiamų duomenų, praneša „The Huffington Post“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tokį atsiliepimą interneto milžinė paskelbė JAV teisme nagrinėjamoje byloje, kurioje „Gmail“ vartotojai kaltina kompaniją neteisėtai skenuojant el. laiškų turinį. Tai „Google“ atlieka siekdama vartotojams pateikti tikslines reklamas, kurios atitiktų jų pomėgius.

Ieškovai kaltina „Google“ pažeidžiant jų privatumą ir reikalauja atlyginti neturtinę žalą bei atskleisti, kokia el. laiškų informacija ir kokiu mastu yra naudojama.

„Google“ teismui pateikė savo atsiliepimą, kuriame prašo atmesti ieškinį kaip nepagrįstą, esą „visi el. pašto vartotojai turi suprasti, kad jų laiškai bus automatiškai apdorojami“, o privatumo tikėtis nederėtų.

„Kaip verslo partneriui laišką siunčiantis asmuo neturėtų stebėtis, jei jį atidarys gavėjo asistentas, taip ir žmonės, kurie naudojasi el. paštu per naršyklę, neturėtų stebėtis, jei jų komunikacijos yra apdorojamos gavėjui paslaugas teikiančios kompanijos“, – teigia „Google“.

Tuo pačiu kompanija pastebi, kad patenkinus ieškovų ieškinį nusikaltimais taptų ir tokios veiklos, kaip šlamštlaiškių filtravimas ar laiškų paieška el. pašto programoje.

Aut. teisės: 15min.lt
(10)
(0)
(1)

Komentarai (0)