Planas, kuris pakeis jėgų pusiausvyrą Europoje  (0)

Ukraina nori iki ateinančio mėnesio susitarti su Europos Sąjunga (ES) dėl dujų tiekimo ir kainų strategijos, nutrūkus tiekimui iš Rusijos, šią savaitę pareiškė valstybinės energetikos įmonės „Naftogaz“ vadovas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Iki liepos Ukraina norėtų pamatyti bendrą jungtinę strategiją. Tai raktas – mums reikalinga bendra strategija su ES dėl to, kaip išspręsti šią krizę“, – „Naftogaz“ vadovas Andrijus Kobolevas sakė naujienų agentūrai AFP Budapešte, kur vyko Europos ir JAV pareigūnų uždaras susitikimas dėl energetinio saugumo klausimų.

„Kainodara, naudojama (Rusijos dujų milžinės) „Gazprom“, yra priemonė daryti politinę įtaką ir šantažuoti ne vien Ukrainą, bet ir kitas šalis“, – pažymėjo A.Kobolevas.

„Pats laikas suvienyti skirtingų šalių pastangas ir skaidriai išspręsti dujų kainų klausimą“, – pridūrė jis.

Ukraina iš Rusijos gaudavo pusę savo suvartojamų dujų, tačiau Maskva pirmadienį nutraukė tiekimą kaimyninei šaliai, žlugus paskutinę minutę surengtoms deryboms, kuriose buvo siekiama išspręsti ginčą dėl kainų. Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas pareiškė, kad tas žingsnis yra „naujas Rusijos agresijos etapas“.

A.Kobolevas sakė, kad labai svarbu Ukrainos dujų tiekimo krizę išspręsti greitai, „kol neatėjo žiema ir „Gazprom“ įtaka nepadidėjo“.

Jis pridūrė, kad „Naftogaz“, kuri jau dabar yra Europos energetikos milžinių – Vokietijos RWE ir Prancūzijos „Gaz de France“,– partnerė, yra gavusi „pasiūlymų iš kitos didelės energetikos bendrovės“, siūlančios tiekti dujas Kijevui, tačiau išsamiau to nekomentavo.

Maskva yra griežtai nusistačiusi prieš tiekimą „atgaline kryptimi“. Pasak A.Kobolevo, tiekimas per Lenkiją jau vyksta visu pajėgumu, o greitai prie jo prisidės Vengrija. Derybos su Slovakija – „esminiu maršrutu, per kurį Ukraina galėtų gauti viską, ko jai reikia“ – tebevyksta.

A.Kobolevas ir Ukrainos energetikos ministras Jurijus Prodanas trečiadienį dalyvavo Budapešte vykusiame susitikime dėl energetikos klausimų, kuriam pirmininkavo JAV pasiuntinys energetikos reikalams Carlosas Pascualis.

Per tą susitikimą daugiausiai buvo tariamasi dėl tiekimo kelių diversifikacijos ir Ukrainos bei kitų šalių, tokių kaip Bulgarija, smarkiai priklausomų nuo Rusijos dujų, poreikių patenkinimo.

Aut. teisės: alfa.lt
(23)
(4)
(19)

Komentarai (0)