„Microsoft“ pristatė ne tik naujos kartos „Windows 10“ sistemą, bet ir holograminį kompiuterį (Video)  (12)

Trečiadienį „Microsoft“ viešai pristatė naujos kartos operacinę sistemą „Windows 10“ ir du visiškai naujus įrenginius – holograminį kompiuterį „HoloLens“ bei susitikimams pritaikytą „Surface Hub“. Operacinė sistema „Windows 10“ bus siūloma, kaip paslauga, užtikrinanti saugesnę, inovatyvią ir nuolat atnaujinimą patirtį visuose įrenginiuose, kol nesibaigė jų palaikymo laikotarpis. Nemokamai, per vienerius metus nuo oficialaus pasirodymo, į „Windows 10“ galės atsinaujinti „Windows 7“, „Windows 8.1“ ir „Windows Phone 8.1“ vartotojai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Windows 10“ žymi naują asmeninių kompiuterių erą pasaulyje, kuriame pirmenybė teikiama mobilumui ir debesų kompiuterijai. Norime, kad 1,5 mlrd. dabartinių „Windows“ vartotojų šiandien pamiltų „Windows 10“, – sako Satya Nadella, „Microsoft“ generalinis direktorius.

Didžiausios „Windows 10“ naujienos

„Windows 10“ žymi naujos eros pradžią, kur technologijos dingsta ir jų vartotojai atsiduria centre. Šioje eroje žmonės su įrenginiais turėtų bendrauti taip pat natūraliai, kaip ir su kitais gyvais pašnekovais: balsu, gestais ir žvilgsniais. Trečiadienį „Microsoft“ pristatė šias pagrindines „Windows 10“ naujoves:

  • Virtuali asistentė „Cortana“ bus prieinama įprastuose ir planšetiniuose kompiuteriuose. Pernai pasirodžiusi „Windows Phone“ įrenginiuose, „Cortana“ nuo šiol padės ir „Windows 10“ įprastų bei planšetinių kompiuterių savininkams. 
  • Nauja interneto naršyklė „Project Spartana“. „Windows 10“ turės naują interneto naršyklę, šiuo metu laikinai vadinamą „Project Spartana“. Trečiadienį „Microsoft“ atskleidė, kaip ji sąveikauja su „Cortana“, leidžia patogiai tinklalapyje pažymėti rankos ar klaviatūros pagalba svarbias vietas ir jomis pasidalinti su kolegomis bei patogų teksto skaitymo režimą. 
  • „Office“ pritaikytas „Windows 10“. Naujos „Word“, „Excel“, „PowerPoint“, „OneNote“ ir „Outlook“ versijos perkurtos taip, kad būtų itin patogios naudoti lietimui jautriuose ekranuose.

„Visos šios naujovės reiškia, kad „Windows 10“ nėra eilinis naujas produktas – tai besitęsiantys santykiai, kurie teiks nuolatinę vertę mūsų vartotojams. Naujoji „Windows“ versija yra mūsų įsipareigojimas išlaisvinti žmones iš sudėtingų technologijos gniaužtų ir leisti jiems kurti bei daryti nuostabius dalykus“, – sako Terry Myerson, „Microsoft“ operacinių sistemų grupės viceprezidentas.

„Windows 10“ naujienas pristatantis vaizdo klipas.

 
Holograminė ateitis su „Microsoft HoloLens“

Renginio metu „Microsoft“ pristatė revoliucinį pavyzdį, kaip „Windows 10“ leidžia atsisakyti tradicinio į įrenginius nukreipto požiūrio ir pradėti bendrauti su įrenginiais žmogiškesniu ir labiau asmeniniu būdu. „Windows 10“ tapo pirmąja holograminės kompiuterijos platforma. Tai reiškia, kad ji leidžia kurti trimates hologramas realiame pasaulyje.

Trečiadienį pristatytas „Microsoft HoloLens“ įrenginys – pirmasis nesusaistytas holograminis kompiuteris. Iš jo nekyšo jokie laidai bei jo nereikia prijungti prie kompiuterio. „HoloLens“ turi permatomus, aukštos rezoliucijos holograminius akinius ir erdvinę garso sistemą – šis derinys leidžia matyti ir girdėti vartotoją supančias hologramas. Įrenginyje įtaisytas holograminis procesorius (Holographic Processing Unit – HPU) supranta ką vartotojas daro ir kas jį supa bei tuo pačiu metu apdoroja terabaitus duomenų.

„Microsoft HoloLens“ pristatomasis vaido klipas:

Darbui grupėse „Microsoft Surface Hub“

Kartu su „Windows 10“ buvo pristatytas ir didelį ekraną turintis „Surface Hub“, pritaikytas darbui kelių žmonių komandose. Juo galima patogiai dalyvauti konferenciniuose skambučiuose, pateikti informaciją ekrane, dalintis ir kurti įvairius dokumentus.

„Microsoft Surface Hub“ pristatomasis vaizdo klipas:

Naujoji bandomoji „Windows 10“ versija įprastiems kompiuteriams bus prieinama kitą savaitę „Windows Insider“ programos dalyviams. Mobiliuosiuose įrenginiuose „Windows 10“ bus galima išbandyti vasario mėnesį. Daugiau informacijos apie šią programą rasite http://preview.windows.com

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(33)
(3)
(30)

Komentarai (12)