Kaip Lietuva iš energetinės salos virsta energetinių jungčių centru: link finišo artėja „LitPol Link“ (16)
„Darbų tempas nepalieka abejonių, kad „LitPol Link“ jungtis bus baigta laiku. Šiuo metu svarbiausia - tokį tempą išlaikyti. Linijos statybos darbai turi būti baigti po 40 dienų, o po mažiau nei 100 dienų, pabaigus bandymus, „LitPol Link“ pradės veikti“, - kalbėjo energetikos ministras R. Masiulis.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pasak energetikos ministro, Lietuva iš energetinės salos virsta energetinių jungčių centru. 2016 m. pradžioje pradės veikti ir „NordBalt“ elektros jungtis su Švedija. „Lietuva atsidurs unikalioje padėtyje – šalis bus sujungta su trimis skirtingomis sistemomis: Rusijos, Skandinavijos ir kontinentinės Europos. Tai užtikrins konkurencingas kainas ir itin aukštą tiekimo saugumą“, - pabrėžė R. Masiulis.
„Kartu su besibaigiančiomis statybomis, ne mažiau intensyviai vyksta ir pasiruošimas jungčių bandymams, valdymui, eksploatacijai ir prekybai rinkoje. Tokio pobūdžio technologijas, kurios naudojamos „LitPol Link“ jungtyje, Lietuvoje naudosime pirmą kartą, todėl mūsų darbuotojai daug mokosi, perima patirtį iš kolegų užsienyje ir atsakingai ruošiasi naujosios jungties valdymui“, - sakė Daivis Virbickas, „LitPol Link“ projektą įgyvendinančio elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.
Energetikos ministras atkreipė dėmesį, kad kitąmet pradėjus veikti dviem naujoms jungtims bus sudarytos sąlygos atsisakyti elektros gamybos kvotų termofikacinėse elektrinėse ir taip priartinti elektros sektorių prie rinkos sąlygų.
„Pradėjus veikti naujoms elektros jungtims bei atsisakius kvotų, elektros kaina turėtų mažėti. Taigi mūsų investicijos į energetikos infrastruktūrą ne tik užtikrina energetinį saugumą, bet ir pradeda duoti tiesioginės finansinės naudos mūsų vartotojams“, - pabrėžė energetikos ministras R. Masiulis.