Pietų Korėja bombarduos šiaurės kaimynę juodais debesimis - turi ginklą, galintį tiesiog išjungti Šiaurės Korėją  (2)

Situacija Korėjos pusiasalyje labiausiai neramina Pietų Korėjos gyventojus. Jie dar visai neseniai pagrįstai svajojo apie dviejų šalių susijungimą, o dabar viskas krypsta visai priešinga linkme. Tam ruošiasi ir šalies karinės pajėgos. Juk nugalėti Šiaurės Korėją privalu sukeliant kiek įmanoma mažiau civilių gyventojų žūčių.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pietų Korėjos gyventojai nenori karo. Šalis, nors buvo pažeista kur kas silpniau nei Šiaurės Korėja, užtruko, kol atsigavo nuo praeito konflikto. Gyvenimas Pietų Korėjoje yra lengvas ir patogus, o šiaurės kaimynėje juk gyvena giminaičiai tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasmėmis. Todėl kovinės operacijos, jei jų reikės imtis, privalo sukelti minimalų žmonių žūčių skaičių. Kitaip joms nepritars Pietų Korėjos gyventojai, o Šiaurės Korėjos žmonės net pralaimėję nenorės valstybių susijungimo. Jau dabar Šiaurės Korėja 18 mėnesių nekelia ragelio. Dėl šių priežasčių Pietų Korėja gamina ypatingas grafitines bombas, kurios sukeltų trumpus jungimus elektrinėse ir elektros tiekimo tinkluose.

Grafitines bombas pirmą kartą panaudojo JAV Irako kare 1990 metais. Pats sprogmuo nėra labai sudėtingas. Jis yra pripildytas labai smulkiais specialiai apdorotais grafito milteliais, kurie po sprogimo pasklinda kaip tirštas debesis. Grafitas yra laidus elektrai, todėl toks debesis sukeltų trumpąjį jungimą elektros grandinėse ar net pačiose elektrinėse. Grafitas toks smulkus, kad jis lengvai prasiskverbia į elektroninių valdymo prietaisų vidų ir juos visiškai sugadina. Tokio tipo bombardavimas gali sukelti didžiulių nuostolių, išjungti ištisas tiekimo grandines ir palikti dideles teritorijas visai be elektros energijos. Geriausia tai, kad tokios atakos metu nukentėtų minimalus civilių kiekis.

Grafitinės Pietų Korėjos bombos buvo sukurtos kaip vienas iš būdų suduoti prevencinį smūgį, kuris, tikimasi, užkirstų kelią didesniam konfliktui. Teigiama, kad bombos kūrimas yra užbaigtas, technologija yra pakankamai išvystyta ir Pietų Korėja grafitinių bombų gali pasigaminti kada tik iškils poreikis arba kada tik panorės.

Pietų Korėja demonstruoja raumenis po kiekvieno Šiaurės Korėjos branduolinio ar balistinės raketos bandymo. Norima parodyti, kad ir Pietų Korėjos arsenalas yra platus, o inžinieriai gali sukurti tokius ginklus, kurie paralyžiuotų visą šiaurės kaimynę. Viešai kalbama ir apie dalinius, paruoštus įsiskverbti į Šiaurės Korėją ir nužudyti jos diktatorių, ir išvystytą priešraketinės gynybos sistemą.

Grafitinės bombos nėra toks jau modernus ir universalus ginklas, nuo jo įmanoma apsisaugoti. Tačiau tikėtina, kad Šiaurės Korėjos elektros tinklai nėra gerai izoliuoti ir grafitinė bomba suveiktų taip, kaip ir numato jos paskirtis. Pavyzdžių jau būta. Irake tokios bombos pašalino bent 85 % tiekiamos elektros energijos, o 1999 metais Serbijoje - 70 %.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(51)
(0)
(51)

Komentarai (2)