Pristatyta nauja operacinės sistemos „Android“ versija (Video)  ()

„Google I/O“ konferencijos metu parodė savo naujus produktus, o „Android Q“ anonsas buvo vienas iš pagrindinių įvykių. Tikimasi, kad atnaujintos OS galutinė versija naudotojams bus prieinama rugpjūčio mėn.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2019-05-10 Pristatyta nauja operacinės sistemos „Android“ versija (Video)  ()

Kompanija pristatė trečiąją bandomąją versiją, kurią gali atsisiųsti visi beta testavimo programos dalyviai. „Android Q Beta 3“ galės įdiegti 13 prekių ženklų 21 mobiliojo telefono savininkai. Neskaitant visų trijų kartų „Pixel“ telefonų, palaikomų įrenginių sąrašas apima: „Essential Phone“, „ASUS ZenFone 5Z“, „Huawei Mate 20 Pro“, „Nokia 8.1“, „LG G8 ThinQ“, „Oppo Reno“, „OnePlus 6T“, „Sony Xperia XZ3“, „Xiaomi Mi 9“ ir „Mi Mix 3 5G“ , „Tecno Spark 3 Pro“, „Vivo NEX“ (S ir A), „Vivo X27“ ir „Realme 3 Pro“.

Pristatymo metu „Google“ paskelbė, kad „Android Q“ beta versijoje jau yra daugiau kaip 50 naujovių ir patobulinimų, susijusių su vartotojų duomenų privatumu ir saugumu. Kuriant programinę įrangą prioritetu buvo pasirinktas naujovių diegimas ir skaitmeninė gerovė. Kompanija ypač pabrėžė, kad „Android Q“ yra pirmoji operacinė sistema su 5G palaikymu.

Pačiame pristatyme „Google“ tik šiek tiek papasakojo apie „Android Q“ ypatybes, atkreipdama dėmesį tik į kelias naujoves. Kūrėjai priminė, kad dešimtojoje programinės įrangos versijoje atsiras lanksčių prietaisų palaikymas. Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas įrenginio perjungimo komfortui ir greičiui, kai jis sulankstomas ir atlenkiamas.

Viena iš įdomiausių naujojo „Android“ naujovių bus „Live Caption“ funkcija, kuri automatiškai sukuria subtitrus, transformuodama tekstą ar dainos žodžius į tekstą. Ji sukurtas tam, kad klausos problemų turintiems naudotojams būtų lengviau naudotis turiniu. Kokiose programose bus prieinama ši naujovė nepranešama. Tačiau yra žinoma, kad dirbtinis intelektas dalyvauja „Live Caption“ darbe, kuris nuolat mokysis. Pagal numatytuosius nustatymus ši funkcija yra išjungta ir ji turi būti suaktyvinta rankiniu būdu. Taip pat galima darbiu su ja nustatyti garsumo reguliavimo klavišus.

„Google“ žada, kad svarbūs OS atnaujinimai bus vykdomi fone. Tai reiškia, kad, pvz., saugumo pataisos įdiegimui nereikės iš naujo paleisti išmaniojo telefono. Dešimtoji „žaliojo roboto“ versija gaus visą sąsają apimančią tamsią temą, kurią galima naudoti nuolat arba nustatyti laiką, kada ji bus aktyvuojama.

Tarp „Android Q“ savybių paminėta daugiafunkcinė „Bubbles“ funkcija, leidžianti atsakyti į momentinių žinučių pranešimus, nesustabdant darbo su kita programa. Taip pat yra išmanusis atsakymas „Smart Reply“, kuriame pateikiami šablonai, skirti atsakyti į pranešimus (įskaitant šypsenėles) ir sugebėjimas numatyti veiksmus. Pvz., jei vartotojas gaus tam tikrą adresą, „Smart Reply“ pasiūlys atidaryti žemėlapį, rodantį geografinę objekto vietą.

Taip pat pasirodys išplėstinė tėvų kontrolė, kurios dėka stebintys mylimą atžalą gimdytojai galės kontroliuoti, kokias programas vaikas naudos, taip pat apriboti prietaiso veikimo laiką.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM
(17)
(3)
(14)

Komentarai ()

Susijusios žymos: