Pabyrėjo rudeninis „obuolių“ derlius : pirmuoju smuiku groja nebe telefonai (Video)  ()

Taigi, atėjo rugsėjo 15 – „didysis“ vakaras kompanijai „Apple“ ir jos produktų gerbėjams, kurie šią įmonę ir jos produktus dažnai vertina su religiniu fanatiškumu. Tiesa, vakaro šventiškumą šiek tiek sumažino taip, kad, kaip ir tikėtasi, nebuvo pristatyti nauji „iPhone“ telefonai – panašu, kad jų planus iš tiesų atidėjo COVID-19 sukelta suirutė, dėl kurios vėluoja telefonų gamyba.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Didysis laikrodis

Pagrindinis vakaro pranešimas buvo apie „Apple Watch“ šeštosios kartos išmaniuosius laikrodžius. O jie patobulėjo iškart keliomis kryptimis. Bet galima įgelti „Apple“, kad patobulėjo maždaug ta kryptimi, kuria jų konkurentai jau yra nurūkę gana toli į priekį. Miego stebėjimas? Turi bemaž visi žinomesnių gamintojų geriausieji laikrodžiai. VO₂Max? Taip pat jau matyta ir tuose pačiuose „Apple Watch“, jau prieš dvejus metus.

Štai kas tikrai nauja – tai laikrodžio gebėjimas pajausti, ar pakankamai kruopščiai ir ilgai plaunate savo rankas. Šiandien tai yra tikrai svarbu – nuo to gali priklausyti ir jūsų, ir jums artimų žmonių sveikata ar net gyvybė.

O pagrindinė technologinė „Apple Watch 6“ naujovė, pristatyta „su būgnais ir trimitais“ yra kraujo prisotinimo deguonimi matuoklis. Būtų labai inovatyvu, jeigu to jau nebūtų pasiūlę bemaž visi dėmesio verti konkurentai.

„Apple“ inovacijos, susijusios su „Apple Watch“, apima net apyrankes. Ir tai tikrai puiki inovacija, kurią beveik neabejotinai tučtuojau nukopijuos pigesnių laikrodžių gamintojai iš valstybės, kurioje kopijuojama viskas: laikrodžio apyrankė be jokių sagčių. Iš specialaus elastingo „skysto“ silikono pagaminta apyrankė yra pakankamai tampri, kad ant riešo būtų užtempta. Vienintelis klausimas – kaip gerai tokios apyrankės prisitaiko prie skirtingų riešo storumų. Veikiausiai šis klausimas bus sprendžiamas tiesiog pasiūlant kelias skirtingų ilgių apyrankes – tiesiog reikės išsirinkti tai, kas labiausiai atitinka jūsų fiziologiją.

Mažasis laikrodis

 

Pristatyta ir prieinamesnė „Aple Watch“ versija – „Apple Watch SE“, kainuosianti nuo 280 JAV dolerių. Daugeliu požiūrių, ypač kai kalba eis apie sporto treniruočių stebėseną, šis laikrodis nedaug skirsis nuo „Apple Watch 6“, kurių pradinė kaina bus 500 dolerių.

Daugeliui vartotojų ši žinia gal pasirodys nesvarbi, tačiau iš tiesų tai yra itin aktuali žinia visam pasauliui, o taip pat – žmonėms, kurie nori, kad laimingi būtų ir jų vaikai: „Apple“ žada iki 2030 tapti 100 procentų neutraliais anglies emisijų atžvilgiu – nuo pat tiekimo grandinės pradžios iki produktų pristatymo klientams. Bet tikriausiai didelė dalis klientų tą pačią žinią priims nelabai teigiamai sužinoję, kad dalis šio ekologinio neutralumo plano yra kroviklių pašalinimas iš standartinės kai kurių „Apple“ įrenginių pakuotės. Taip, atsiras dar vienas „Apple“ įrenginių priedas, už kurį teks sumokėti papildomai.

Su laikrodžiu siejama ir gana įdomi paslaugų sinergija: nauja specialiai laikrodžių naudotojams skirta paslauga „Apple Fitness+“ suteiks galimybę „Apple“ įrenginio su didesniu ekranu – telefono, planšetinio kompiuterio ar televizoriaus – ekrane matyt profesionalių trenerių vedamas treniruotes ir tame pačiame ekrane matyti savo gyvybinius rodiklius – širdies ritmą, sudegintas kalorijas, laiką, kuris liko iki treniruotės pabaigos ir panašiai. Didžioji dalis siūlomų treniruočių režimų yra darbas su svarmenimis arba apskritai be jokių papildomų priemonių. O jeigu reikia kokių nors sudėtingesnių įrankių – juos rasite sporto salėje, kur galėsite atsisakyti asmeninio trenerio, nes jį galbūt pakeis naujoji paslauga. O kad nebūtų liūdna treniruotis, ši paslauga yra smarkiai integruota ir su „Apple Music“ – mėgstamiausią muziką bus galima išsikviesti iš treniruočių programėlės.

 

Savaime suprantama, paslauga bus mokama: 10 dolerių už mėnesį arba 80 dolerių už metus, su teise nemokamai dalintis šia paslauga su visa šeima. Tik panašu kad bent artimiausiu metu ši paslauga nebus siūloma Lietuvoje.

Mažasis planšetinis kompiuteris

Pagrindinis naujojo planšetinio kompiuterio privalumas – „A12 Bionic“ platforma, smarkiai padidinanti jo našumą, lyginant su 7 karta. Nors anksčiau „Apple“ savo produktus lygindavo tik su senesnės kartos savo pačių įrenginiais, šįkart išdrįsta pasilyginti su konkurentais. Tiesa, nenurodant konkrečių pavadinimų. Tiesiog pareikšta, kad šis kompiuteris yra 2 kartus našesnis už perkamiausius nešiojamuosius kompiuterius su „Windows“ sistema, 3 kartus našesnis už perkamiausius planšetinius kompiuterius su „Android“ sistema ir net 6 kartus našesnis už perkamiausius „Chromebook“. Kompiuterio kainos prasideda nuo 330 JAV dolerių.

Didysis planšetinis kompiuteris

 

Naujasis „iPad Air“ nuo senesnių labiausiai skirsis piršto atspaudo skaitytuvu, perkeltu ant šoninės kompiuterio briaunos. Bet kur kas svarbiau yra tai, kad šiame kompiuteryje bus „A14 Bionic“ procesorius, pagamintas naudojant 5 nm technologinį procesą. Tokiu būdu į procesorių tilpo net 11,8 mlrd. tranzistorių, kurie net 40 proc. padidino procesoriaus našumą lyginant su ankstesnės kartos procesoriumi, grafikos apdorojimo našumas išaugo 30 procentų, sumažino jo energijos sąnaudas.

Šio kompiuterio galimybių pristatyme „Apple“ ir vėl paglostė tautinę lietuvių savimeilę: Andrius iš „Pixelmator“ papasakojo, kad naujasis „iPad Air“ yra kaip niekada galingas įrankis, kurį galima naudoti nuotraukų redagavimui naudojant „Pixelmator“ programėlę.

O štai vienas dalykas, kuris turėtų nudžiuginti žmones, kurie tik ketina žengti į „Apple“ pasaulį: naujasis „iPad Air“ bus įkraunamas per „USB Type C“ kroviklio jungtį. Ypač – žinant, kad kroviklių su naujais įrenginiais „Apple“ nebeketina komplektuoti: juk tikriausiai namuose rasite kokį „Android“ telefono kroviklį, kuris šiam kompiuteriui galės perduoti energiją.

Šios kompiuterių serijos kaina prasidės nuo 600 dolerių.

Aut. teisės: 15min.lt
(3)
(14)
(-11)

Komentarai ()