TOP 3 naujosios eros ginklai, kurie pasirodys Rusijos armijoje 2022 metais – vienam iš jų atsaką jau kuria Prancūzija su Vokietija (Foto, Video) (3)
Kokių naujų ginklų galima tikėtis pamatyti Rusijos armijoje šiais metais? Štai ką sako ekspertai.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
2018 m. Rusijos kariuomenė pasirašė 300 milijardų dolerių vertės susitarimą su ginklų gamintojais dėl ginklų gamybos ir aukštųjų technologijų ginkluotės kūrimo iki 2027 m.
Kiekvienais metais armija gauna naujų lėktuvų, tankų, laivų, povandeninių laivų ir 2022-ieji nebus išimtis.
Pateikiame ryškiausių ateinančių metų Rusijos kariuomenės įsigijimų sąrašą.
Naikintuvas, ginkluotas hipergarsinėmis raketomis
Visų pirma, Rusijos kariuomenė gaus naikintuvus, ginkluotus hipergarsinėmis raketomis. Tai 2021 m. lapkričio pabaigoje atskleidė generolas leitenantas Andrejus Judinas, vyriausiasis Rusijos oro pajėgų vadas.
Lėktuvai ir raketos, apie kurias kalbėjo generolas, yra naikintuvai „MiG-31“, ginkluoti „Kh-47M2 Kinzhal“ („durklas“) hipergarsinėmis raketomis.
„MiG-31“ yra sovietmečio naikintuvas (pirmam skrydžiui pakilo 1975 m., į ginkluotę įtrauktas 1981 m.), kuris buvo pasirinktas kaip lėktuvnešis naujiems ginklams. Būtent šis lėktuvas buvo pasirinktas tarp likusių, nes gali pakilti greičiau nei kiti ir pasiekti didesnį aukštį nei kiti reaktyviniai lėktuvai“, – sako XXI amžiaus technologijų populiarinimo fondo plėtros direktorius Ivanas Konovalovas.
Kaip jis pažymi, „MiG-31“ vidutinis aukštis yra 25 kilometrai. Iš šio aukščio reaktyvinis lėktuvas su „durklu“ gali smogti į žemę ir oro taikinius iki 2000 kilometrų atstumu.
„Pagrindinė šios raketos savybė yra jos greitis ir atstumas, iš kurio ją galima iššauti. Paprasčiau tariant, jokia šiuolaikinė Rusijos ar užsienio oro gynybos sistema nepajėgi numušti taikinių už 2000 kilometrų“, – teigia ekspertas.
Anot jo, „Kinzhal“ gali įsibėgėti iki 10 machų greičio (apie 12 240 km/h) ir būtų nepavejamas šiuolaikinėms priešraketinėms sistemoms.
„Kad raketa numuštų kitą raketą danguje, pirmoji turi būti greitesnė už pastarąją ir perimti ją danguje savo skrydžio trajektorijoje. Jokia dabartinė oro gynybos sistema nepajėgi to padaryti“, – priduria jis.
Hipergarsinė jūrinė raketa „Zircon“
2021 m. lapkričio pabaigoje Rusijos kariuomenė sėkmingai išbandė jūroje veikiančią hipergarsinę raketą „Zircon“. Šį kartą laivynas patikrino, kiek ginklas tinka antvandeniniams karo laivams (anksčiau buvo bandomas tik povandeniniams laivams).
„Bandymai buvo tokie sėkmingi, kad kariuomenės vadovybė savo laivynui užsakė neskelbtiną skaičių šių raketų. Taigi nuo 2022 metų sausio Rusijos laivai bus pradėti apginkluoti šiomis hipergarsiėmis raketomis. Nepaisant to, povandeninių laivų apginklavimas dėl nežinomų priežasčių atidėtas iki 2025 m.“, – sako Dmitrijus Litovkinas, „Nepriklausomos karinės apžvalgos“ vyriausiasis redaktorius.
Tęsinys kitame puslapyje:
Šie ginklai gali skristi į savo taikinius 2,5 kilometro per sekundę greičiu (aštuonis kartus didesniu už garso greitį).
Anot jo, „Zircon“ iš pradžių buvo sukurtas kaip atsakomoji priemonė lėktuvnešių grupėms, kurias sudaro iki dešimties mūšio laivų.
„T-14 Armata“ tankai
2021 metų lapkritį Rusijos kariuomenė pasirašė susitarimą dėl papildomų 132 „T-14 Armata“ tankų kariuomenei sukūrimo.
„T-14 Armata“ yra vienas iš nedaugelio pasaulyje ketvirtos kartos tankų. Kaip pažymi ekspertai, mūšio charakteristikomis jis smarkiai pranoksta savo užsienio varžovus.
„Jis pripildytas funkcijų, kurių neturi joks kitas tankas. Pavyzdžiui, tai vienintelis tankas su nepilotuojamu bokšteliu ir automatine taikymo sistema. Tai vienintelis tankas, turintis vadinamąją „Tactical Link Management System“, galintis koordinuoti virš jo esančius dronus danguje arba siųsti duomenis ir informaciją mūšio lauke esantiems artilerijos padaliniams ir oro gynybos sistemoms“, – aiškina Konovalovas.
„Armata“ taip pat yra pirmasis stealth tankas, kurio matomumas infraraudonųjų spindulių, magnetinių ir radijo spindulių spinduliuose smarkiai sumažintas ir aprūpintas naujos kartos aktyviomis „Afganit“ apsaugos sistemomis. Naujieji šarvai gali perimti prieštankinius sviedinius ir „akląsias“ prieštankines raketas, naudojant „dūmų ir metalo“ apsauginį gaubtą.
„Šiuo metu jam artimiausią analogą kuria prancūzai ir vokiečiai, kurie šiuo metu vykdo projektą „Main Ground Combat System“. Jie tik paskelbė, kad jau sukūrė lygiavamzį tanko pabūklą, kuris pranoksta „Armata“ charakteristikas, tačiau dar neparodė savo galimybių. Taigi turėsime palaukti ir pamatyti, ką prancūziška transporto priemonė sugeba“, – apibendrina Konovalovas.