Lietuva neskubės ratifikuoti ACTA sutarties (8)
Lietuvos Vyriausybė kol kas neskubins Seimo ratifikuoti pireštaringai vertinamos ACTA sutarties. Trečiadienį aptarusi sutartį Vyriausybė nutarė, kad kol kas sutartis per daug neaiški, kad būtų įmanoma ją ratifikuoti be gilesnių diskusijų su visuomene.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Vienareikšmiai sutarta, kad ratifikavimui artimiausiu metu sutartis nebus teikiama. Bus konsultuojamasi su visuomene, bus šnekama, žiūrima, kaip visa tai atrodo, bus analizuojama ir tik tada sprendžiama“, – sakė Teisingumo ministras Remigijus Šimašius.
Diskusijas dėl ACTA sutarties turėtų organizuoti Užsienio reikalų ministerija, kuri gavusi premjero sutikimą šią sutartį ir pasirašė. Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas tikino, kad rengiantis pasirašyti ACTA sutartį dirbo keturiolikos valstybės institucijų atstovai ir nė vienas jų neįžvelgė grėsmės, kad sutartis verstų iš esmės keisti Lietuvoje dabar galiojančius teisės aktus.
Tačiau tiek jis, tiek teisingumo minsitras pripažįsta, kad kilus diskusijoms visuomenėje rekia „neskubėti ir nelėkti“, o sutartį reikia panagrinėti išsamiau. „Užaštrėjus diskusijoms labai pasimatė, kad šį klausimą reikia labai stipriai aptarti tarp institucijų ir, svarbiausia, su visuomene“, – sakė R.Šimašius.
Pačiam ministrui daugiausia klausimų kyla dėl augančio išradimų, intelektinės nuosavybės produktų, autorystės produktų naudojimo, kai jų apsauga „realiai išliko tokia, kokia buvo XIX a. pabaigoje“. „Atėjo laikas įvertinti, ar tai atitinka nūdienos poreikius“, – pažymėjo teisingumo ministras.
Teisingumo ministro teigimu, terminas, iki kada Lietuva turėtų apsipręsti, ar apskritai ratifikuoti ACTA sutartį, nėra nustatytas. „Lietuvos teisė yra ratifikuoti arba neratifikuoti. Tai Lietuvos teisė yra, kada nuspręs ratifikuoti, toks terminas ir bus“, – sakė R.Šimašius.
Kiek gali trukti diskusijos, ministras neprognozavo.