[ŽT] Pernelyg vėlu: skelbiama, kodėl reikėjo išlaisvinti Donecką dar prieš 10 mėnesių ()
Romanas Svitanas nubrėžė paraleles tarp Bachmuto ir Donecko, vertindamas tai, kas vyksta aplink šiuos miestus.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ukrainos karo ekspertas ir atsargos pulkininkas įvertino dabartinę gynybos pajėgų galimybę įžengti į Donecką. Pasak jo, momentas praleistas, ir dabar jau per vėlu veikti pagal šį scenarijų. Savo nuomonę šiuo klausimu Svitanas išsakė interviu internetiniam leidiniui „Gordon“.
„Prieš dešimt mėnesių, kai Doneckas buvo tuščias, tikrai tuščias – ten nieko nebuvo (priešas buvo išsisklaidęs įvairiomis kryptimis – red. past.), būtent tada mes turėjome įžengti“, - sakė jis.
Dabar toks bandymas būtų neprotingas ir pražūtingas, kaip ir savižudiški „Wagner“ bandymai šturmuoti Bachmutą. Svitanas brėžė paraleles. Doneckas, kaip ir visas okupuotas Donbasas, dabar perpildytas rusų karių, jie visur išsklaidyti, todėl prasiveržti į regiono centrą būtų netikslinga.